Ozvěny Ekofilmu

Ozvěny Ekofilmu

Kdy: 31. 10.—2. 11. 2017, od 18 hodin
Kde: Aula FSS MU, Joštova 10, Brno

 

Unikly vám na Ekofilmu dokumenty, na které byste se rádi podívali? 7.G přináší jak oceněné Palčivé téma a Nesmrtelný les, tak aktuální snímek o lithiu Rozsypaná sůl a premiérově Živou rieku.


úterý 31. 10. Palčivé téma

(režie Luca Bonaccorsi, Itálie 2017, 49 minut)

Několik případů, kde se výroba bioenergie (energie vyráběné z organických zdrojů, jako je dřevo nebo plodiny) zvrtne a závažným způsobem poškodí přírodu.


středa 1. 11. Rozsypaná sůl

režie Natalia Armienta Oikawa, Mexiko 2015, 60 minut

Bolívie vlastní solnou pláň – srdce Pačamamy – nazývanou Salar de Uyuni, která je v současnosti největší světovou zásobárnou lithia. Její zachování je klíčové pro zabraňování nárůstu globálního oteplování. Na prahu energetické změny bude celá planeta sdílet její budoucnost a osud.


čtvrtek 2. 11. Nesmrtelný les + Živá rieka (česká premiéra)

(režie Erik Baláž, Slovensko 2017, 52 + 52 minut)

Během několika posledních tisíciletí se evropská krajina změnila více než si dokážeme představit. Vysušili jsme mokřady, zregulovali řeky, vykáceli nebo přeměnili lesy, vyhubili velká zvířata. A přece existuje jedno místo, které se takřka nemění. Unikátní snímek oceněný v kategorii Krásy přírody propojíme s promítáním nejnovějšího třetího dílu ze série Tajomné Karpaty Živá rieka od Arolla Film.


Přihlaste se také na facebooku a pozvěte své známé.

Za podporu děkujeme Katedře environmentálních studií a Ministerstvu životního prostředí. Akce nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 
[31. října 2017]