graphic-header
Občanský kalendář » «»

duben 2018

2018-3&clndr_act=2018-4-22
2018-5&clndr_act=2018-4-22
PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6
9 10
11
středa 11. dubna   »   1 událost
Akce » NGO Market 2018
12 13
14
sobota 14. dubna   »   1 událost
15
16 17 18 19
20
pátek 20. dubna   »   4 události
21
sobota 21. dubna   »   3 události
22
neděle 22. dubna (dnes)   »   2 události
23
pondělí 23. dubna   »   1 událost
24
úterý 24. dubna   »   1 událost
25
středa 25. dubna   »   1 událost
26
čtvrtek 26. dubna   »   1 událost
27
pátek 27. dubna   »   1 událost
28
sobota 28. dubna   »   1 událost
29
neděle 29. dubna   »   1 událost
30
pondělí 30. dubna   »   2 události
Akce » Strom roku 2018
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sítnice  »

2016: vtipnější nevyhrává
autor/ka: tampabay.com 

Vít Kouřil

2016: vtipnější nevyhrává

Sýrie, Brexit, Trump, džihádistický teror… uplynulý rok 2016 věru k těm šťastnějším nepatřil. Jelikož ale nezbývá než se chytat jakýchkoli stébel, tato videa by vás mohla na chvíli povytáhnout z deprese. (Pozn.: u většiny z nich si můžete zapnout anglické titulky.)

Začněme Stephenem Colbertem a jeho The Late Show na CBS. Tento pořad Colbert zdědil v roce 2015 po věhlasném Davidu Lettermanovi a vede si jednoduše skvěle. Explozivní vtípky, kabaretní choreo, ping pong s kapelníkem Jeanem-Baptistem a gentlemanský nadhled, který mu však nebrání šlehat slovní blesky. Po červnové hromadné vraždě v orlandském gay klub takto metodicky rozprášil bláboly Donalda Trumpa: 

Den po Trumpově vítězství ve volbách pak Colbert radil, co o tom říct dětem, proč se neodstěhovat do Kanady a jak přežít následující čtyři roky. A mimochodem si stihl promluvit s Bohem, proč Trumpa dopustil.

Jiným nástupcem humoristické legendy, tentokrát Jona Stewarta, se předloni v The Daily Show vysílané na Comedy Central stal Trevor Noah. Tento pohotový jihoafrický komik například směle vyvracel tezi, že Donald Trump se nechová prezidentsky. Chová, říká Noah, jen si spletl kontinent – v Africe je totiž podobných velkohubých manipulátorů habaděj.

Noah také pádně vysvětlil, proč měl zamýšlený ropovod v Severní Dakotě vést posvátným územím Siouxů, a ne původně zamýšleným většinově bělošským územím na sever od města Bismarck. (Nápověda: NSFW.) 

Politický satirik Seth Meyers hostí Late Night na NBC též poměrně krátce, teprve třetím rokem. Jeho přístup je oproti prostořekému Noahovi a divadelnímu Colbertovi poněkud sušší, v tomto dílu ale šťavnatě cupuje Trumpovo konspirační tvrzení (obhajované viceprezidentem Mikem Pencem a šéfem Bílého domu Reincem Priebusem), že pro Clintonovou volily miliony ilegálních voličů. 

Kanadská herečka a bývalá korespondentka Stewartovy The Daily Show Samantha Bee loni odstartovala vlastní Full Frontal show na stanici TBS. V ní se trefuje například do Brexitu, republikánských kandidátů, ale především do Donalda Trumpa. Po jeho konspiračním vzoru například šíří pomluvu, že Trump neumí číst. Pravda to sice není, ale hodně věcí by to vysvětlilo. 

Zřejmě nejznámějším politickým komikem z dosud jmenovaných je u nás Angličan John Oliver, jehož Last Week Tonight na HBO vyniká pečlivým investigativním přístupem. V tomto dílu Oliver kritizuje rozšířenou praxi médií zjednodušovat a překrucovat výsledky vědeckých výzkumů, což přispívá nejen k šíření mýtů ohledně prospěšnosti té či oné pochutiny, ale zejména ke všeobecnému zmatení pojmů, jako jsou věda, fakta nebo pravda.

Oliverův kolega na HBO Bill Maher ve své show Real Time with Bill Maher sází na osobnější a peprnější přístup. Maher – dle vlastních slov libertariánský racionalista – si například berel na paškál pokryteckou podporu Donalda Trumpa ze strany amerických evangelíků. Vy útlocitnější se radši nedívejte. . 

Komediální večer Saturday Night Live na NBC přináší už víc než 40 let směs různorodých scének. Souboj Clintonové s Trumpem si jeho tvůrci vychutnávali například v parodiích předvolebních debat. Trumpa v nich zosobňuje Alec Baldwin, Clintonovou Kate McKinnonová, a jakožto moderátor Chris Wallace se představil Tom Hanks. Zvedne u nás někdo letos tuto hozenou rukavici?

Jelikož jsme Hillary Clintonové nedopřáli dost prostoru (a Trumpa si ještě užijeme vrchovatě), rozlučme se s její verzí Dylanova klipu Subterranean Homesick Blues.

V novém roce nebuďte subterranean, homesick ani blue. 

[7. ledna 2017]
Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.