graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-20
2018-2&clndr_act=2018-1-20
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2014  »

Africký rozvojový krok sun krok
autor/ka: Christopher Scheidl 

Vít Kouřil

Africký rozvojový krok sun krok

Většina rozvojových ukazatelů se sice v Africe zlepšuje, ale ne zas tak rychle; u některých pak dochází k regresu.

V roce 2000 přijala OSN s podporou všech 191 členských zemí Rozvojové cíle tisíciletí (MDG), osm poměrně ambiciózních cílů, jak k roku 2015 snížit míru chudoby, dětské úmrtnosti či počet nemocných AIDS, malárií a jinými nemocemi, jak pro všechny zpřístupnit základní vzdělání, prosazovat rovnost pohlaví a posílit postavení žen, zlepšit zdraví matek, zajistit trvalou udržitelnost životního prostředí a vytvořit globální partnerství pro rozvoj, díky němuž by méně ekonomicky rozvinuté země mohly za férových podmínek obchodovat, dovážet léky či užívat nejrůznější technologie. Jak si v tomto ohledu vede rok před cílovou metou Afrika? Hodně nevyrovnaně. Většina ukazatelů se sice zlepšuje, ale ne tak rychle; u některých dokonce dochází k regresu.

Na rozdíl od pozitivních celosvětových čísel v Africe nejenže o polovinu nepoklesne počet extrémně chudých a hladovějících, naopak počet extrémně ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.