graphic-header
Občanský kalendář » «»

duben 2018

2018-3&clndr_act=2018-4-22
2018-5&clndr_act=2018-4-22
PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6
9 10
11
středa 11. dubna   »   1 událost
Akce » NGO Market 2018
12 13
14
sobota 14. dubna   »   1 událost
15
16 17 18 19
20
pátek 20. dubna   »   4 události
21
sobota 21. dubna   »   3 události
22
neděle 22. dubna (dnes)   »   2 události
23
pondělí 23. dubna   »   1 událost
24
úterý 24. dubna   »   1 událost
25
středa 25. dubna   »   1 událost
26
čtvrtek 26. dubna   »   1 událost
27
pátek 27. dubna   »   1 událost
28
sobota 28. dubna   »   1 událost
29
neděle 29. dubna   »   1 událost
30
pondělí 30. dubna   »   2 události
Akce » Strom roku 2018
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2015  »

Beaty a kytarami pro Šumavu

Simona Horká

Beaty a kytarami pro Šumavu

Předposlední zářijový víkend patřil vedle cyklojízd nebo oslav městského prostoru v pořadí již čtvrtému Koncertu pro šumavskou divočinu. Tentokrát proběhl přímo na Šumavě, a sice v autokempu v Horní Vltavici. Pro pět set lidí na něm zahrálo — bez nároku na honorář — celkem třináct kapel a interpretů. Kromě níže zmíněných ještě Manon meurt, Wesselle, Bamboo Shouts, Walden, Tvrdý/Havelka band, Obelisk of Light a Zutro. Před rokem se podobný počet návštěvníků sešel v pražském Lucerna Music Baru na předcházejícím benefičním prošumavském koncertu, se zdejší jedinečnou atmosférou ani s již téměř mrazivými večerními podmínkami se však nedal srovnat. Inu, koncert přímo na Šumavě je pro otrlejší, a jak prozradily také značky parkujících aut, přilákal více místních z Jihočeského a Plzeňského kraje. „Přijel jsem z Českých Budějovic, dělám na Šumavě výzkum přes Jihočeskou univerzitu a říkáme dětem na gymplu, proč nekácet. A znám Chrobáka a těším se na Midi Lidi a Zrní,“ zdůvodnil svůj příjezd Daniel. Naše cesta z Brna je delší než jeho, potkáváme však známé tváře z Prahy, účastníky rysích hlídek a další „přeshodněpolní“. 

Atmosféru přibližujeme fotoreportáží.

foto: Jaromír Bláha

Koncert na Šumavě by měl být spjat se Šumavou jako takovou. Před ním proto proběhla dvoudenní exkurze, na niž vyrazilo dvaadvacet nadšenců včetně kompletní kapely Please The Trees, Jardy Svobody z Trabandu a části hiphopového uskupení Prago Union.

foto: Jaromír Bláha

Jejich cesta vedla nejprve k Plešnému jezeru, poté do Trojmezenského pralesa, stoupáním na nejvyšší horu české části Šumavy Plechý, dále po hřebeni přes Trojmeznou horu na Třístoličník a sestupem do Nového Údolí. V podvečer prvního si mohli účastníci vyslechnout ojedinělé hudební spojení Jardy Svobody z Trabandu hrajícího na harmonium a Vaška Havelky z Please The Trees.

foto: Jaromír Bláha

Druhý den exkurze prováděl Jaromír Bláha Národním parkem Bavorský les.Opět nechybělo stoupání, tentokrát na Luzný, a odtud lesními pěšinami na Rechsbach Klause, Si...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Koncert pro Šumavu

25. 2015, 13 fotek

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.