graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2018  »

Bez obalu se smyslem
autor/ka: Brána ke zdraví, foto: Michaela Kolková (vše) 

Michaela Kolková

Bez obalu se smyslem

Pravděpodobně jste už někdy kupovali potraviny na váhu. A možná jste si to ani neuvědomili, ale už tehdy jste byli velmi blízko bezobalovému životnímu stylu. Jeho příznivci se s vlastními nádobami vydávají do ulic a snaží se žít zodpovědně. Kde se berou a co je k tomu vede?

Život v moderní společnosti přináší mnohé výhody. Kdykoliv si vzpomeneme, že něco chceme nebo potřebujeme, bez větší námahy to můžeme zanedlouho získat. Především pak věci materiální povahy, jako je oblečení, jídlo, kosmetika, hygienické potřeby, dopravní prostředky. Výčet by mohl pokračovat. Přestože bychom si o takové situaci mohli před pár desítkami let nechat pouze zdát, dnes je tento konzumní způsob života spíše nebezpečný, a snad i nežádoucí. Z veškerých výrobků a služeb totiž neplyne pouze potěšení, ale rovněž obrovské množství odpadů, jež zaplňují nejen skládky, ale také krajinu, oceány i vzduch, který denně dýcháme. Příkladem za všechny budiž Velký pacifický odpadový pás (Great Pacific Garbage Patch), tedy místo v Tichomoří se zvýšenou koncentrací odpadu. Jinak řečeno, jedno velké vodní smetiště tvořené převážně plasty.

Jak říká nová Zpráva o stavu životního pro...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:

Jana Palátová - Brno - 2. 3. 2018 09:09

nejlepší je Biobanka na Orlí a už více než 10 let....https://biobanka.brontosaurus.cz/


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.