graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-19
2018-3&clndr_act=2018-2-19
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2012  »

Vít Kouřil

Cesta zpět není

O kom a o čem se psalo v Sedmé generaci před 15 lety?

První dvě jarní čísla Poslední generace ročníku 1997 přinesla dodnes palčivá hlavní témata: v prvním z nich Norbert Brázda, Miroslav Patrik nebo Martin Ander upozorňovali na rozpínání automobilismu a krizi železnice, v druhém pak Jaromír Bláha, Mojmír Vlašín či Petr Jelínek řešili, zdali je kůrovec démon, nebo beruška. Mimo obvyklou kritiku nadnárodních firem, standardního ekonomického myšlení, developerských projektů či pokleslostí domácí politiky pak dále Martin Prokop vysvětloval četná úskalí ve vymáhání environmentálního práva (lze říct, že úspěšně přetrvala), Martina Vráblíková představila ekofeminismus (tomuto pojmu mimochodem už táhne na čtyřicítku) a Stanislav Krupař v polemice odpovídal Haně Librové, že při svých dobrodružných cestách opravdu obdivně nevzhlíží k prostému, euroamerickou civilizací nezkaženému životu:

„Ano, snad kdysi byly časy, kdy jsem východní pravoslavnou...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.