graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2017  »

Co se naučíme ze soap oper
autor/ka: foto: pixabay 

Martina Vrtělová

Co se naučíme ze soap oper

Je zhlédnutí dojemného romantického filmu plýtváním drahocenným časem?

„Už zase koukáš na ten nesmysl?“ obořil se na mě přítel, když mě našel před televizí, jak napjatě sleduji nový rozsudek soudkyně Barbary. Neslyšela jsem jej přijít do místnosti, proto jsem nestihla včas přepnout program, aby zase nenadával. Aby si nemyslel, že jsem hloupá.

Čas od času mě to popadne a mám hroznou chuť podívat se na velice dojemný romantický film. Nebo strávím večer při čtení všech možných článků o Brangelině, dnes už tedy jen o Angelině a Bradovi. Místo toho, abych trávila čas něčím vznešenějším či smysluplnějším — třeba si četla v ekonomickém magazínu nebo sledovala večerní zprávy. Skutečně ovšem jen tak plýtvám drahocenným časem?

Kulturoložka Ien Angová před lety napsala knihu o celosvětově proslulém seriálu Dallas. Zjistila, že ačkoli diváci věděli, že seriál je vymyšlený, přitahoval je svou „realističností“. Nešlo přitom o realismus empirický, ale o ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.