graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2017  »

Dešťovkou, nebo pilinami?
autor/ka: Wolkl 

Dominik Grohmann

Dešťovkou, nebo pilinami?

Když se řekne suchý záchod, možná si vybavíte smradlavou táborovou kadibudku, kterou všichni obcházeli obloukem. Ovšem záchody bez splachování pitnou vodou nejsou nutně odporné. Naopak skrývají neuvěřitelný potenciál.

Letní suché období, díky kterému ministr životního prostředí Richard Brabec sbírá politické body, vyvolává celou řadu otazníků nad současným hospodařením s vodou. Splachování záchodů pomocí pitné vody je samozřejmě do nebe volající sprostota. Uvádí se, že více než polovina spotřebované pitné vody v domácnostech se využívá právě k tomuto účelu. Ačkoliv starší typy záchodů splachovaly až 12 litry vody, zatímco dnešní nejmodernější záchody si po vykonání malé potřeby vystačí s dvěma až čtyřmi litry, stále se jedná o největšího spotřebitele vody v domácnosti. I proto se dotační program Dešťovka z dílny ministerstva životního prostředí jeví velmi pozitivně. Využívání dešťové vody na splachování může ušetřit nejen spoustu peněz v rodinných rozpočtech, ale i mnoho fosilní energie při úpravě a transportu pitné vody. Problém spočívá „pouze“ v tom, že problém sucha to v žád...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.