graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-19
2018-3&clndr_act=2018-2-19
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2015  »

Vít Kouřil

Důstojně zakroužit na obloze

O čem a o kom se v 7.G psalo před 15 lety?

Před patnácti lety končil novinář Ivo Dokoupil reportáž od ustupujícího Aralského jezera (dříve moře) kapitolou Jak zachránit Aral. Bohužel okolní postsovětské státy kdysi čtvrté největší jezero na světě, druhdy sycené řekami Amudarja a Syrdarja, zachránit nedokázaly. Dnes z něj zbyly přesolené toxické „kaluže“ se zdevastovaným ekosystémem. Kazachstán před deseti lety zachránil severní část jezera přehradou, Uzbekistán však dal přednost průzkumu a těžbě plynu a ropy.

„Vratné lahve v nenávratnu?“ ptal se v dalším článku Ivo Kropáček z Hnutí DUHA. No, nějaké skleněné flašky v obchodech pořád vidíme, ale petky je válcují čím dál víc. Více než desetinový podíl už vykazují i v pivu, což bylo zkraje tisíciletí nemyslitelné.

V hlavním tématu tehdejší Sedmé generace jsme se mohli dočíst úvahy spojené s vyhlídkami Evropy, respektive Evropské unie. Již zesnulý politolog Jaroslav Š...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.