graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2017  »

Environmentální zločiny proti lidskosti
autor/ka: Sasint 

Ivan Prouza

Environmentální zločiny proti lidskosti

Mezinárodní trestní soud prošel na podzim roku 2016 změnami. Nově může stíhat také poškozování životního prostředí s následkem zranění nebo smrti jednotlivců nebo celých populací. A to je dobře, protože jinak by možná jeho další existence začala ztrácet smysl.

Mezinárodní trestní soud (dále jen ICC), jehož účelem je stíhat ty nejzávažnější zločiny, kterými je dotčeno mezinárodní společenství jako celek, tradičně vyšetřuje genocidu, zločiny proti lidskosti, agresi a válečné zločiny. V polovině září 2016 Úřad žalobce ICC zveřejnil dokument, jenž má sloužit jako vodítko pro samotný výběr případů a přibližuje, čím se bude zabývat přednostně. Pokouší se stanovit jasná a transparentní kritéria výběru, neboť ICC má omezené možnosti i rozpočet, takže se nemůže zabývat všemi podněty, které obdrží.

Ačkoli není Mezinárodní trestní soud koncipován k tomu, aby aplikoval právo životního prostředí, v posledních letech se objevily názory, že by měl zohledňovat i environmentální rozměr zločinů. Zastánci takového posunu upozorňovali, že lidská práva jsou propojena i se zdravým životním prostředím, mírem a udržitelností, na nichž do značné m...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.