graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2017  »

Festival Evolution: vývoj zeleným směrem?
autor/ka: Organizátorka Festivalu Evolution (vše) 

Magdalena Hronová

Festival Evolution: vývoj zeleným směrem?

Průmyslový palác pražského Výstaviště se na začátku jara již tradičně začne hemžit stovkami vystavovatelů a přednášejících a přiláká tisíce lidí prahnoucích po novinkách ve zdravém životním stylu. Podobně, jako změna ročního období přivábí k návratu z teplých krajin stěhované ptáky. Poměrně rozsáhlý třídenní Festival Evolution se v pražských Holešovicích konal již potřinácté a poslední březnový víkend jej navštívilo více než šestnáct tisíc lidí. Co mohli vidět, slyšet a zakusit?

Akci organizátoři rozdělili do několika sekcí s názvy Bio styl, Zdraví, Eco world, Osobní rozvoj a Alternativa, které dohromady pojaly více než 400 prodejních a informačních stánků. Vedle toho na pódiích zazněly rady a zkušenosti od více než 150 přednášejících a sem tam zazněla rytmická hudba, která doplnila ruch v hale.

Bio, raw i fér

Zdravý životní styl nabývá, alespoň podle festivalového programu, různé podoby. S všemožnými neduhy naší tělesné schránky se návštěvníkům snažili pomoci lékaři jak tradiční a alternativní medicíny, tak praktici využívající babské rady. Po fyzické stránce se účastníkům nejvíce dostalo rad týkajících se jídla, přičemž mnohé stánky nabízely zdravé potraviny různých chutí i podob.

Nechyběli ani největší tuzemští prodejci zdravé výživy, například PRO-BIO a Life Food. PRO-BIO nejen vyrábí a distribuuje potraviny s certifikací BIO, ale zřídila vl...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.