graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2016  »

Filip Fuchs: uměl si stát za svým i naslouchat
autor/ka: www.theaardvark.cz 

Jiří Koželouh

Filip Fuchs: uměl si stát za svým i naslouchat

V lednu nás navždy opustil někdejší dobrovolník Hnutí DUHA a jeden ze zakladatelů Nezávislého sociálně ekologického hnutí (NESEHNUTÍ), unikátní brněnské nevládní organizace, která od roku 1997 spojuje lidi aktivní v oblasti ekologických, feministických, lidskoprávních a sociálních témat.

Filip Fuchs možná zaujímal ještě důležitější pozici coby představitel (zdaleka nejen hudební) hardcorové scény. Ale o tom psát nechci. Jednak tomu vůbec nerozumím, a pak na to už dechberoucím způsobem zavzpomínal jeho kamarád Jan Müller na webu vegan-fighter.com (rozhovor s tímto veganským mistrem thajského boxu viz 7.G 2/2013) článkem Píseň za toho, který nikdy nezradil a neuhnul: Filip Fuchs. RIP. Chci připomenout — bez ambice podat ucelený výklad nebo vykreslit osobnostní profil — jen tu část jeho přínosu pro občanskou společnost v Česku, které jsem měl čest být svědkem.

Když jsem Filipa v roce 2002 poznal, pracoval v NESEHNUTÍ a působil na mě — podobně jako na ostatní -náctileté dobrovolníky a dobrovolnice — jako poněkud tajemný, odměřený a zjevně ostřílený ochránce životního prostředí a práv zvířat.

Jak jsem posléze zjistil, Filip představoval důležitý prvek demokratické struktury NES...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.