graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2014  »

Harmonizace zelených čaker
autor/ka: Jan Skalík, Cvaklo.to (všechna fota). K nadechnutí není potřeba uhlí.  

Jakub Jirků

Harmonizace zelených čaker

Finanční krize? Zelená únava? Sociální nejistoty? Solární tunely? Chalupa? Milošovo? České zelené hnutí mělo v posledních letech mnoho důvodů ke skepsi a klády pod nohy mu házelo jak bývalé vedení ministerstva životního prostředí, tak selektivně informující média. Po těžkých zkouškách se proto potřebuje pořádně nadechnout. Podaří se?

Traduje se, že zelené hnutí u nás nemá v posledních letech právě na levandulích ustláno. Na trní si přitom jakožto obyvatelé planety i České republiky steleme stále úspěšněji. Jen namátkou: podle nedávné zprávy Světového fondu na ochranu divočiny (WWF) vymřelo za posledních čtyřicet let 44 % populací druhů tropických suchozemských živočichů a 61 % druhů mořských. Intenzita odlesňování v povodí Amazonky se letos dramaticky zvýšila a klimatické změny eskalují konflikty na Blízkém východě i jinde.

V Česku, nadstandardně zamořeném jemným prachem, se přitom plánuje zákon o odpadech, výrazně nahrávající spalovnám, pro státní energetickou koncepci jsou obnovitelné zdroje stále takřka vulgarismem a budoucnost Národního parku Šumava (a i jiných chráněných oblastí) je i přes nedávné odražení likvidačního zákona Parlamentem opředena otazníky.

Nedosti na tom, nevládní neziskové organizace, kte...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Nadechnutí 2014

15. 2014, 15 fotek
Jan Skalík

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.