graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2014  »

Himálajská korporace: To chce klid
autor/ka: Muzaffar Bukhari 

Jakub Jirků

Himálajská korporace: To chce klid

Najít v dnešní době díru na trhu není právě procházka v konvalinkách. Firmy se neustále předhánějí jako luční koníci v dostihovém okruhu, a jen málokteré se přitom podaří přeskočit pomyslný Taxisův příkop. Je však nutné být ctižádostivým a do ruda rozpáleným žokejíčkem? Nedá se byznys dělat rytířsky, s koňmi bezstarostně se prohánějícími v jarních bučinách?

Neprošlapanou cestu si vybrala nadnárodní korporace Bodhi and Satva´s se sídlem v bhútánském Thimplu, která chce i v našich končinách prorazit s originálním produktem: klidem. Jakkoliv jde o zboží neobvyklé, poptávka je podle všeho značná — je až s podivem, že se na tento segment dříve firmy víc nesoustředily.

Jen si vzpomeňme, jak často ve svém okolí slyšíme toužebná slova prosící o trochu klidu. „Ať už dá pokoj,“ slýcháme z úst ztrhaných rodičů, konečně usazených po celodenním martyriu, nedopatřením nazvaném rodičovská dovolená. Vzpomeňme i na ubohé dámy za přepážkami různých slovutných úřadů, zasypané stohy lejster a výčitkami nervózních žadatelů; nebo na somnanbulní nájemníky z rušných bulvárů, pro které by „trocha klidu“ znamenala splnění snů, kterých se jim už roky nedostává. 

„Lidé jsou unavení z práce, politiky i svých neutěšených vztahů. Budeme prodávat kli...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.