graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2013  »

Hlavně žádné revoluce!
autor/ka: www.lenkamira.webgarden.cz 

Tereza Šimůnková

Hlavně žádné revoluce!

Stravuje-li se vaše dítě vegetariánsky či nějak alternativně, ve většině školních jídelen má po čas školního oběda většinou alternativu jen jedinou: být hlady. Proč? 

Když jsem ve dvanácti letech přestala jíst maso, netušila jsem, že tímto intuitivním manévrem psala se raná devadesátá, WWW znala jenom americká armáda a já o vegetariánství nevěděla nic kromě toho, že mi „bez těch bílkovin asi nevyrostou prsa“— získám bonus navíc. Tím bylo vysvobození z pekla pachů, mlaskavých zvuků a univerzální hnědé omáčky zvaného školní jídelna. Jako vegetariánka jsem se tam totiž nenajedla.

Ne že by kuchařky na nabídku bezmasých pokrmů rezignovaly úplně. Každé pondělí se z příslušného okénka vysunula naběračka a do talíře vykydla buď žemlbábu, anebo buchtičky se šodó. To nešlo ani vyslovit, natož pozřít. Samotnou přílohu „nasucho“ konzumovat nešlo, neboť byla promáčená masem kontaminovanou omáčkou. Zbývala demonstrace před ředitelnou. Jsem ve vývinu, dejte mi najíst! Mohl to být první hladový protest v té naší znovuzrozené demokracii. Možná bych získa...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:

Pipin Krátký - Podkopná Lhota - 6. 12. 2013 02:01

Šimůnková přehání.Školní stravování je v ČR na dobré úrovni a Šimůnková by se velmi divila,kdyby své dítě posílala do školy třeba v Nizozemí.Tam by svému školákovi dávala do aktovky krabičku.A ty kecy o universální hnědé omáčce opisují pražské žurnalistky podle celebrit jedna od druhé.Primitivní a aktivistický článek.


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.