graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-19
2018-3&clndr_act=2018-2-19
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2010  »

Vít Kouřil

Hořké omyly a pár kapek medu

V úvodu patnáct let starého zářijového čísla Poslední generace se Ondřej Simon poctivě podělil o výčitky, že nedokázal občansky vzdorovat čtyřleté balkánské válce: „Už tenkrát jsem měl strach, jak skončí tohle mnichovanství, ale nakonec jsem stejně neudělal nic.“ Vzpomínáte? Udělali jsme víc?

Tehdejším ekologickým světem hýbaly zejména protesty proti obnoveným jaderným pokusům Francie v Tichomoří. Vždy břitce připravený Jan Keller v článku Cestou k novému Absurdistánu? uhodil hřebíček na hlavici: „Politicky vyspěleji zareagoval mluvčí KDS (Křesťansko-demokratické strany — pozn. red.) Ondřej Turek: ,Obnovit jaderné pokusy v Tichomoří je legitimní právo francouzské vlády.‘ V jakešovském stylu k tomu dodal: ,O tom, že by toto jednání mělo negativní vliv na přírodu nebo na obyvatelstvo žijící v té oblasti, nejsem nijak informován, ale pravděpodobně nemůže docházet k ekologickým škod...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.