graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2016  »

I nedokonalá dohoda může změnit svět. Zdola
autor/ka: archiv F 

Jiří Koželouh

I nedokonalá dohoda může změnit svět. Zdola

Podvod i důležitý přelom. Právně slabá i politicky silná. Ačkoli se hodnocení výsledku globální klimatické konference OSN v Paříži diametrálně liší, ve skutečnosti nejsouv rozporu. A nezáleží jen na obligátním „jak se na to díváme“, ale zejména na tom, jak její výsledek chceme a dokážeme využít v kampaních na ochranu klimatu.

„Je to podvod,“napsala po schválení Pařížské klimatické dohody mezinárodní kancelář Friends of the Earth — organizace, jíž má Hnutí DUHA velkou čest být českým členem.

Každý, kdo se zabývá ekologickými zákony, musí uznat, že to hodnocení sedí. Tedy pokud dáme na jednu misku vah návrhy vědců, nevládních organizací, progresivních firem či politiků (jasné a právně závazné cíle pro razantní snížení emisí v jednotlivých státech) spolu s chvalozpěvy, které spustili světoví lídři po schválení dohody. A na druhou misku položíme výsledný text (v zásadě obecná deklarace o uhlíkově neutrální planetě v druhé polovině 21. století a absence konkrétních právně závazných cílů pro jednotlivé státy).

Hloupě pod vodou

Je zřejmé, že výsledek naprosto neodpovídá tomu, jak by mělo vypadat zodpovědné řešení vážného problému. Podobá se situaci, jako kdybyste přišli domů a váš byt b...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.