graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-19
2018-3&clndr_act=2018-2-19
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2014  »

Indie potřebuje jiný hospodářský růst
autor/ka: Vijay Bedi 

Veronika Gregušová

Indie potřebuje jiný hospodářský růst

rozhovor s Bahar Duttovou

Bahar Duttová se narodila roku 1975 do rodiny jedné z prvních indických novinářek a vyrůstala v metropolitním velkoměstě Dillí a v New Yorku. Již od mládí se u ní projevila láska k přírodě a všemu živému, což ji později vedlo k ochraně životního prostředí. Nejprve deset let pracovala na menších lokálních projektech, později se vydala cestou environmentální žurnalistiky. Zkraje tohoto roku vydala knihu Green Wars, unikátní svým příběhem i obsahem.

Vystudovala jste sociální práci na Univerzitě v Dillí, pracovala jste deset let se zaříkávači hadů a následně jste absolvovala obor Ochrany volně žijících zvířat na Durrellově Institutu ochrany přírody a ekologie ve Velké Británii. Věděla jste již v dětství, co budete dělat?

Jediné, co jsem věděla, bylo, že chci pracovat v oboru životního prostředí a se zvířaty. S přibývajícím věkem jsem si začala uvědomovat, že v Indii, kde jsou miliony chudých závislé na lesích, musí člověk s lidmi spolupracovat, aby něčeho v oblasti ochrany přírody dosáhl. Právě to mě vedlo k práci se zaříkávači hadů.

Bylo pro vás složité obhájit své nadšení pro ochranu přírody před rodinou, přáteli nebo kolegy?

Ne, právě naopak, měla jsem velké štěstí. Moje rodina mě podporovala, byla zvyklá na to, že jsem vždy na několik dnů zmizela na venkov, kde jsem pracovala se zaříkávači hadů. Předtím jsem vypo...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.