graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-20
2018-4&clndr_act=2018-3-20
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2015  »

Interstellar: skvostný film s bláznivým poselstvím
autor/ka: Legendary Pictures/Allstar 

George Monbiot

Interstellar: skvostný film s bláznivým poselstvím

Filmy o opouštění Země odrážejí jeden z typických projevů politického defétismu naší doby: představu, že přizpůsobit se změně klimatu je výhodnější než ji zastavit.

„Jako bychom zapomněli, kdo jsme,“ stěžuje si hlavní hrdina Interstellaru. „Badatelé, průzkumníci, ne udržbáři... není nám souzeno zachránit svět. Je nám souzeno jej opustit.“ To lze stanovit jako motto našeho věku. Nenechte se mýlit — Interstellar je skvělý film, věrný nejlepší tradici science fiction, vizuálně i zvukově ohromující. Odhlédneme-li od nezbytných potřeštěností, jde o pohnutý příběh o rodičovství, odloučení a stárnutí. A právě tím takřka dokonale zobrazuje dvě velká témata doby: technologický optimismus a politický defétismus.

Staré zlaté časy politiky

Zemi i jejím obyvatelům hrozí zkáza. A to proto, že „lidí je šest miliard — a každý z nich bych chtěl mít všechno“. „Sněť“ pustoší po celém světě úrodu a vysává z atmosféry kyslík. (Když máte největší prodeje ve Spojených státech, nemůžete si dovolit naštvat média zmínkami o změně klimatu. Sněť, k...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.