graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2018  »

Kancl bez koše
autor/ka: Odpad vyprodukovaný za jeden den – před začátkem projektu. Foto: Martina Ľuptáková 

Magdaléna Vaculčiaková

Kancl bez koše

Od května 2017 se slovenská kancelář firmy Curaden Slovakia, která dováží produkty značky Curaprox, snaží fungovat bez odpadu. Je jednou z prvních firem na Slovensku vůbec a chce inspirovat další. Zero waste můžete být i v práci.

Největší úspěch měla kancelářská zvířátka ― kalifornské žížaly z vermikompostéru. Zrak od nich neodvrátily dokonce ani třídní princezny. Navíc byly mile překvapené, že kompost nezapáchá. Takto popisuje Martina Ľuptáková návštěvu gymnazistů v kanceláři dovozce známých zubních kartáčků.

Firma Curaden loni spustila projekt recyklace svých kartáčků. Vyzývá své zákazníky, aby přinesli do obchodů, kde se prodává jejich zboží, použité kartáčky. Sami jim pak mohou speciálními gilotinkami uříznout hlavičky, které jsou prozatím nerecyklovatelné, a zbytek kartáčku se předává k recyklaci. Z takto získaných použitých kartáčků na zuby se vyrobí koše na separovaný odpad, které poputují do dvou stovek škol po celém Slovensku. Z trojnásobného množství přihlášených škol je vybraly ekologické organizace (Živica, Priatelia Zeme, Nadace Ekopolis a Inštitút cirkulárnej ekonomiky). V rámci projektu...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.