graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2017  »

Motýl. Tady bydlí motýl
autor/ka: zdroj: svojtka.cz 

Dominika Grohmann

Motýl. Tady bydlí motýl

Nad knihou Montessori aktivity pro děti.

Mám ráda montessori a jednu dobu jsem trávila volný čas hledáním, tisknutím a vyráběním nejrůznějších pomůcek a úkolů. Už nemusím, vyšla kniha autorek, které to udělaly za mě — a velmi pěkně. Kniha je určená čtyř- až sedmiletým dětem. Vyzkoušeli jsme ji s tříletou dcerou a funguje nám to už teď.

Kniha je rozdělena do velkých celků Svět kolem nás, Příroda a rostliny, Zvířata a hmyz, Čas. Opravdu mě potěšilo, že montessori není v tomto případě jen líbivá moderní nálepka. Najdeme zde klasické přiřazovací, seřazovací a třídící úkoly, návody na vyrábění, náměty k pokusům a dalším praktickým činnostem. Zkrátka snad všechny montessori úkoly, které lze smrštit do 2D provedení. Ty s kartičkami mají zabudovaný princip „kontrola chyby“, kdy dítě může samo zjistit, zda úkol splnilo správně, či nikoli, a chybu samo opravit. Dcera jednou hlásí: „Motýl. Tady bydlí motýl. Já to sple...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.