graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-22
2018-2&clndr_act=2018-1-22
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2017  »

Můj první rok se slaměnými balíky
autor/ka: Slaměný dům v Belgii, foto: Jakub Dýn. 

Jakub Jirků

Můj první rok se slaměnými balíky

Architektem jsem chtěl být od útlých let. Lego, modelína či dřevěné kostky v dětství vyzdívaly moji cestu fantazijními světy, zhmotňovaly vysněné nedobytné hrady, vigvamy a pirátské zátoky. Proměnila tento sen ve skutečnost konference Stavby z přírodních materiálů, pořádaná spolkem Baobaby?

Je to přesně jeden rok, dva měsíce a osm dní, kdy jsem stornoval návštěvu předposledního ze čtyř modulů Školy občanské iniciativy a místo na prvotřídní aktivistický trénink (Hnutí DUHA promine) jsem se vydal na stavitelskou konferenci do smíchovského Impact Hubu, která mě podvědomě a silně přitahovala.

Už během stoupání po lidmi napěchovaných schodech Impact Hubu na mě dýchla atmosféra pražské hippie moderny, přesněji řečeno hřejivý duch slámy, ovčí vlny, dřeva a mládí dychtícího po společenské inovaci. K vidění byli jak barmani s hipsta účesy a plnovousy, rozlévající do sklenic švestkového Bernarda, tak moravští matadoři slaměného stavitelství oděni ve svou dlouhou kadeř a přehoz z ovčího rouna. A někde z dáli se linula vůně bezmasého kari.

A konference mě vskutku nezklamala. V jejím úvodu vystoupil českomoravský průkopník slaměného stavitelství Daniel Grmela, který už má na své...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.