graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-22
2018-2&clndr_act=2018-1-22
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/1998  »

Namísto informací Kocourkov
autor/ka: Táňa Maťátková 

Daniel Vondrouš

Namísto informací Kocourkov


S velkou pompou zveřejnila Unie svobody svůj program. Nezklamala očekávání: nechybí v něm prosazování přístupu veřejnosti k informacím, které se dokonce dostalo do prominentní společnosti hlavních volebních hesel. V pasáži pojednávající o ekologické politice navíc zvláště zdůrazňuje právo na informace o životním prostředí.

Toto dílčí téma je pravda nyní již částečně zastaralé. Klíčový zákon o přístupu k ekologickým informacím, obdobu standardní součásti právního řádu vyspělých zemí, schválila totiž Poslanecká sněmovna právě den před. Světe div se, drtivá většina poslanců Unie svobody hlasovala proti návrhu zákona společně s republikány a ODS .

Voliči už nezbývá než uvažovat, pročpak si z něj asi Unie dělá blázny. Věcné výhrady? Ve sněmovně její poslanci žádné nevznesli. Ideologické? Klub ODA i lidovci hlasovali prakticky jednohlasně pro. Program US — ekologickou kapitolu...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.