graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2015  »

Nebýt přírodě nic dlužen
autor/ka: Jakub Jirků (všechna fota). 

Renata Svobodová, Jakub Jirků

Nebýt přírodě nic dlužen

V posledních letech stále častěji slyšíme, že máme žít s minimální ekologickou stopou, ideálně úplně bez ní. Jak by ale takový život mohl vypadat? A je v současnosti vůbec možný? S jistými kompromisy zřejmě ano — aspoň podle Miry Ahimsy, který se o něj pokouší už devět let.

Když se připravujete na reportáž o muži, který žije bez výdobytků moderní civilizace a nepoužívá ani peníze, dobrodružná může být již samotná domluva setkání. Mira občas využívá internet, takže jsme naštěstí nejeli naslepo. Pokyny zněly: „Přijeďte na danou zastávku kdykoli během dopoledne. Pokud tam nebudu, stačí zavolat mé jméno.“

S těmito instrukcemi jsme se jednoho prosincového rána vydali z Prahy do blízké obce (s ohledem na Mirovo přání neuvádíme její jméno). Z autobusu jsme si pochvalovali modré nebe, i když bylo vykoupené poměrně chladným, až mrazivým počasím. Dostatečně navlečeni na několikahodinový pobyt venku jsme vystoupili na smluvené zastávce. Mira nikde. Porozhlédli jsme se okolo, a než jsme se odvážili nahlas zavolat, všimli jsme si jakési kůlny v zahradě hned naproti autobusové zastávce. Okno na „půdu“ kůlničky bylo otevřené, Jakub do něj tedy směle nahlédl. A tak jsme ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Mira Ahimsa

19. 2015, 11 fotek

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:

Mira Ahimsa - Praha - 19. 2. 2015 19:31

Prvotní záměr je nalezení čisté Karmy ( neublížit člověku , zvířeti ani přírodě ) tedy NEUDĚLAT EKOSTOPU . Na světě jsou již humanistická hnutí bojující za lidská práva i práva zvířat , ale chybělo mi i za práva celé přírody , tak jsem se touto cestou vydal " hledat " a stále oběvuji . https://www.youtube.com/watch?v=lN9FQM7ZWGA


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.