graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2017  »

Nechme klece ježkům
autor/ka: Farma v Křižanovicích, 2015, zdroj: OBRAZ – Obránci zvířat (vše). 

Marie Drahoňovská

Nechme klece ježkům

Vezmu vás na jedno místo. Tam, kde byste se nechtěli ocitnout ani jako člověk uprostřed noční můry. Natožpak v kůži zvířete.

Nacházíme se u lesa. Jedna velká budova a potom několik přístřešků. Jak se přibližujeme, zavalí nás teskné zvuky. Kňučení, štěkot, škrábání… zvuky sílí. Stojíme poblíž farmy, ve které se chovají zvířata, divoké šelmy, pro kožešiny. Když dojdeme až k přístřeškům, všimneme si, že jsou plné kovových klecí bez celistvé podložky, aby mohly výkaly propadávat skrz mříž. Jedna klec stojí vedle druhé, každá vězní jedno až tři zvířata. Ztratila, nebo neztratila víru, že se jednou dostanou ven? Zatímco část skáče jako pominutá, okusuje nejen sebe, ale často i své spoluvězně, druhá část odevzdaně leží, v očích strach a úzkost. Tato od přírody samotářská zvířata tu pro sebe nemají ani metr čtvereční. Jejich trápení bude ukončeno v několika sekundách bolestivého umírání. Norci do plynu, lišky pověsit za ocas a pustit do nich elektrický proud — kožešina tak zůstane ušetřena.

Ja...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.