graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-19
2018-3&clndr_act=2018-2-19
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2010  »

Vít Kouřil

Některé záhady zůstávají nevyřešeny

Co se za minulé dva měsíce událo ve společnosti domácí i globální?

Mám-li si teď vzpomenout, co se mi za poslední dva měsíce vrylo do paměti nejhlouběji, nevybavím si záhadný pád polského prezidentského letadla, výbuch nevyslovitelné islandské sopky ani znovu zaplavené moravské vesnice, ale beznadějně skleslý výraz šimpanze zavřeného v kleci brněnské zoo. Jeho (či její) oči zrcadlily všechnu tíhu světa, přišlo mi, že žádná další slova nejsou možná. Ale zaplatili jste si, takže si jako obvykle vezmu na pomoc mediální archivy.

Podle každoroční statistiky Amnesty International skončilo loni na popravištích nejméně 714 lidí, přičemž Čína odmítá poskytovat údaje — tamní čísla však jdou pravděpodobně do tisíců. Krátce po sobě zemřeli dva vzácně charakterní lidé: ombudsman a obránce disidentů Otakar Motejl a chartistka Jarmila Bělíková. Tábor obránců klimatu, který loni na Sumatře založila Greenpeace coby platformu proti tamnímu ničení lesů, někdo zapálil....

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.