graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2017  »

Neodepsaní koně
autor/ka: Ben si nás zvědavě prohlíží. Foto: Lenka Kašová (vše). 

Lenka Kašová

Neodepsaní koně

„Tím, že člověk k sobě zvířata před dávnými lety připoutal, nese za ně odpovědnost.“ Tímto mottem se řídí útulek pro staré a týrané koně v Mířkově u Horšovského Týna, který funguje už od roku 2004. Ukazuje, že respekt a láska k hospodářským zvířatům nemusí být  ani v našich luzích a hájích nedostižným ideálem.

Ovce Amálka blokuje branku. Prostě leží na svém oblíbeném místě před vchodem do dvora a k tomu, abychom se dostali dovnitř, je zapotřebí ji přemluvit a taky trochu popostrčit. Je to už starší dáma. Naštěstí pro nás se po chvíli začnou ozývat slibně znějící zvuky šoupání a klapání kopýtek a my se prosmýkáváme dovnitř. Rukou nám srdečně potřásá majitelka útulku Blanka Schröpferová, která svírá v druhé ruce bič na zvědavé husy. Její uvítací slova se ztrácejí ve štěkotu psů, kteří obestoupili naše kotníky a dožadují se pozornosti. Branka zaklapne a nám je jasné, že jsme se právě ocitli v úplně jiném světě. Tohle je trochu víc než útulek pro staré a týrané koně.

„Zvířata tu žijí s námi a my s nimi,“ vysvětluje místní svéráz hostitelka a na naše přání nás odvádí ke stájím. Dodává, že momentálně na provoz útulku vydělávají také tím, že hostí na statku agroturisty: ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.