graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Akutně.sg  »

Nové číslo: Zkoušky eko-dospělosti
autor/ka: archiv F 

Nové číslo: Zkoušky eko-dospělosti

Jak média ne/pomohla vítězům sněmovních voleb? Bude zahrada někdy hotová? Jak se dělá Ekoškola? Kde upouštějí od glyfosátové praxe? Fandí děti přírodě? Mají blokády uhelných dolů smysl? Co si vzít praktického z mikrobiománie? Proč v pražských budovách najdeme větší než malé množství těžkých kovů? Máme jednat, i kdyby už bylo pozdě? Proč nejsou Karpatské bukové pralesy v bezzásahovém režimu? Vycení zdejší environmentální hnutí opět zuby? Jak prolomit začarovaný kruh předsudků? Proč se máme do přírody zamilovat? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V posledním letošním čísle najdete hned čtyři rozhovory: se světoznámým fotografem divokých zvířat Staffanem Widstrandem, psycholožkou zkoumající společenské menšiny Sylvií Grafovou, ředitelem ekocentra Sluňákov Michalem Bartošem a s inspirativní brněnskou zahrádkářkou Lenkou Sedmíkovou. Vedle nich přinášíme reportáže z kanadského pralesa, protitěžařské akce Ende Gelände i londýnské konference Vymírání druhů a chov dobytka, přibližujeme alternativy kontroverzního glyfosátu, škodící těžké kovy, svět mikrobů, ne/chráněné Karpatské bukové pralesy nebo vztah mezi vědou a politikou.

Podrobněji se věnujeme environmentální osvětě a vzdělávání: Magdaléna Vaculčiaková přibližuje situaci v USA, Indii a Číně, Marie Drahoňovská sleduje dospělou cestu těch, co v mládí přičichli k ochraně přírody, Martina Valentíková navštívila lektorský kurz Ekoškoly a Jana Létalová se ptala teenagerů, jak se orientují v environmentální tematice.

Kurzu mediální sebeobrany si Jan Miessler všímá chování médií před nedávnými sněmovními volbami. Veronika Kicková tentokrát ze své samoty vzpomíná na osud alternativně žijících na Slovensku. V Kulturní zahradě se Ľuboš Slovák a Pavlína Binková ohlížejí za dokumentárním festivalem Ji.hlava, Sabina Vojtěchová reflektuje mockument o veganské budoucnosti Masokr, Štěpán Jindra sci-fi román Ready Player One, Václav Mach knihu Tmavozelený svět a Hugo Charvát publikaci Jak kultura vytváří diskusi o klimatické změně.

Svůj seriál o přírodě a technice uzavírá filosof Josef Šmajs, vlčice Martina Valentíková se věnuje sexuální svobodě a obtěžování, prvním dílem Bioastrologických ozvěn se vrací vykutálený Bedřich Vypera. Vydání jako obvykle doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompostLibrarium a Občanský kalendář

Na webu číslo doplňujeme o dvě fotogalerie: Sabina Vojtěchová a Karolína Poláčková přibližují blokádupovrchového dolu v německém Hambachu a Lenka Filipová dokumentuje svou cestu pralesem na ostrově Vancouver. 

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Hodně zdraví a sil do roku 2018 přeje

redakce 7.G

[21. prosince 2017]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.