graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2017  »

Od Německa se raději neučte
autor/ka: Ekhinos 

Petra Pinzlerová

Od Německa se raději neučte

Sousloví „levná jaderná energie“ je odjakživa lež: protože u energetických gigantů není kde brát, platí nakonec za odpad z jaderných elektráren daňoví poplatníci.

Když se jiným zemím doporučuje, aby se učily od Německa, snadno to může znít nepatřičně. Ale kdo se v současnosti dívá ze zahraničí k Berlínu, má opravdu šanci vzít si ponaučení z jedné chyby, kterou Německo udělalo, a ušetřit mnoho miliard eur. V Německu se totiž právě píše předposlední kapitola odklonu od jaderné energetiky a spolu s tím přichází odpověď na otázku: Kolik doopravdy stojí proud z atomových elektráren a kdo za něj platí? První část odpovědi už je jasná. Je drahý, velice drahý. Jak se s konečnou platností ukazuje, tvrzení, že jaderné elektrárny vyrábějí proud levně, byla od počátku lež.

O odpovědi na druhou část (kdo má za tento proud platit) už mnoho týdnů diskutuje spolkovou vládou ustanovená nadstranická komise. Ta plánovala na počátku tohoto týdne odevzdat na berlínském ministerstvu hospodářství závěrečnou zprávu. V ní mělo být uvedeno, kdo co za ukládání jadern...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.