graphic-header
Občanský kalendář » «»

duben 2018

2018-3&clndr_act=2018-4-20
2018-5&clndr_act=2018-4-20
PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6
9 10
11
středa 11. dubna   »   1 událost
Akce » NGO Market 2018
12 13
14
sobota 14. dubna   »   1 událost
15
16 17 18 19
20
pátek 20. dubna (dnes)   »   4 události
21
sobota 21. dubna   »   3 události
22
neděle 22. dubna   »   2 události
23
pondělí 23. dubna   »   1 událost
24
úterý 24. dubna   »   1 událost
25
středa 25. dubna   »   1 událost
26
čtvrtek 26. dubna   »   1 událost
27
pátek 27. dubna   »   1 událost
28
sobota 28. dubna   »   1 událost
29
neděle 29. dubna   »   1 událost
30
pondělí 30. dubna   »   2 události
Akce » Strom roku 2018
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2016  »

Odbalit to do světa

Tereza Konrádová

Odbalit to do světa

Kancelář Bezobalu se nenachází přímo v prodejně, ale ve zhruba deset minut vzdáleném coworkingovém prostoru SVĚT-HUB ve Slovenské ulici, která je hned nad ulicí Francouzskou a ta zase hned nad Krymskou — a tady už jsou doma snad i mimopražští čtenáři a samozřejmě všichni pražští hipsteři, kteří — ať se vám to líbí nebo ne — jsou stále jednou z tažných sil alternativního městského života. S Petrem Hanzelem, tiskovým mluvčím a jedním ze tří zakladatelů neziskovky Bezobalu, jsme se sešli v místním veganském Plevelu a povídali si o tom, jak alternativy rozšířit nejen mimo bublinu na mapě, ale hlavně mimo bublinu myšlení těch „uvědomělých“.

„Bezobalu začalo v sušárně. Fungovali jsme na komunitní bázi, pár kamarádů a rodin. A pak jsme se dozvěděli o obchodě Unpackaged v Londýně, což nám otevřelo oči a mysl: jestli to není trochu sobecké, dělat to jenom pro sebe a kašlat na ostatní svět. A tenhle obchod nám ukázal, že to jde, že touhle cestou lze motivovat lidi, kteří by s angažováním se v komunitním fungování mohli mít problém třeba kvůli nedostatku času, ale zároveň je zajímá jejich ekologická stopa.“ Všichni z Bezobalu se snaží tu svoji zmenšovat velmi důsledně, což se odráží i na konceptu obchodu, který je, zatím jako jediný u nás, opravdu „kompletně bezobalový, což třeba, z podstaty věci, e-shop být nikdy nemůže“.
Je patrné, že „bezobalníci“ ke svému plánu nepřistoupili jako k byznysu, ale spíše jako k osvětovému projektu: „Řekli jsme si, že uděláme pilotní, testovací obchod a časem vytvoříme něco jako manuál bez...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.