graphic-header
Občanský kalendář » «»

květen 2017

2017-4&clndr_act=2017-5-30
2017-6&clndr_act=2017-5-30
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. května   »   1 událost
2
úterý 2. května   »   1 událost
3
středa 3. května   »   1 událost
4 5
6
sobota 6. května   »   1 událost
7
8 9 10 11 12
13
sobota 13. května   »   2 události
14
15
pondělí 15. května   »   1 událost
16
úterý 16. května   »   1 událost
17
středa 17. května   »   1 událost
18
čtvrtek 18. května   »   1 událost
19
pátek 19. května   »   1 událost
20
sobota 20. května   »   1 událost
21
neděle 21. května   »   1 událost
22 23 24 25
26
pátek 26. května   »   1 událost
Akce » Allfest 2017
27
sobota 27. května   »   1 událost
Akce » Allfest 2017
28
neděle 28. května   »   1 událost
Akce » Allfest 2017
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak hodnotíte rok 2016?

stál za starou belu

špaténka, ale byly horší

střídavě oblačno

v podstatě dobrý

můj životní rok

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Foto k novince: Otevři oči a podívej se dovnitř

redakce

Otevři oči a podívej se dovnitř

Na srpnovém festivalu Eurotrialog v Mikulově jsme narazili na promítací stánek občanské společnosti Otevři oči. Ta se už čtvrtým rokem snaží brát česko-moravsko-slezské veřejnosti iluze, že ono voňavé a lesklé masíčko v regálech darují zvířátka dobrovolně, neřkuli po přirozené smrti korunující pestrý a dobrodružný život. Na webu Otevřených očí najdeme kromě spousty užitečných informací i řadu dostatečně výmluvných videí; představme stručně tři z nich.

Prvním je ukázka z filmu Království míru (Peaceable Kingdom, stránky filmu najdete zde), pojednávajícímu o záchranné stanici pro zvířata z tzv. živočišné výroby. Jak stojí ve filmové anotaci, „vše začalo, když mladý pár objevil sotva žijící opuštěnou ovci na hromadě mrtvých zvířat před jatky.“ Na trailer s českými titulky se můžete podívat zde.

Sedmiminutové sugestivní video Válka se zvířaty pak vzpomene ty naše spoluživočichy, pro něž se žádná záchranná stanice bohužel nenašla. Záběry mimo jiné připomínají předvánoční masakry kaprů, takže lidé, za pár týdnů pomněte...

Třetím otevírákem očí by mohl být celovečerní dokument Pozemšťané (Earthlings, české stránky filmu zde). „Kdybych mohl všechny lidi na světě přesvědčit, aby se podívali na jeden film, byli by to Pozemšťané,“ říká autor klíčové knihy Osvobození zvířat Peter Singer. Přesvědčte se sami – sedmiminutovou část filmu s českými titulky najdete tady, celý film si pak můžete přehrát zde.

A, jak se sluší a patří na závěr každé zpravodajské relace, nabízíme po všech těch hrůzách trochu té infozábavy, respektive vegezábavy. V animáčku kreslíře Dana Pirara nazvaném Talking Pig Video nám na věčnou otázku „Jsou lidé přirození masožravci?“ po sherlockovsku odpoví poučený inspektor Vepř.

A ještě navrch trochu toho vege-bulváru: které celebrity byly a jsou vegetariány či vegany? Tady máte dokonale postmoderní pel-mel, zachycující od Platóna přes svatého Františka či Thomase Edisona i Pamelu Anderson nebo herce namlouvajícího Homera Simpsona. No řekněte, když to dokázal Homer, tak kdo by nemohl?

Více na téma práv zvířat či bezmasého stravování se dozvíte na:

Otevři oči
Svoboda zvířat

Michal Kolesár

PETA

GoVeg

Famous Veggie


(3. listopadu 2009)

[4. listopadu 2009]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?


Další články tohoto autora

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.