graphic-header
Občanský kalendář » «»

duben 2018

2018-3&clndr_act=2018-4-22
2018-5&clndr_act=2018-4-22
PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6
9 10
11
středa 11. dubna   »   1 událost
Akce » NGO Market 2018
12 13
14
sobota 14. dubna   »   1 událost
15
16 17 18 19
20
pátek 20. dubna   »   4 události
21
sobota 21. dubna   »   3 události
22
neděle 22. dubna (dnes)   »   2 události
23
pondělí 23. dubna   »   1 událost
24
úterý 24. dubna   »   1 událost
25
středa 25. dubna   »   1 událost
26
čtvrtek 26. dubna   »   1 událost
27
pátek 27. dubna   »   1 událost
28
sobota 28. dubna   »   1 událost
29
neděle 29. dubna   »   1 událost
30
pondělí 30. dubna   »   2 události
Akce » Strom roku 2018
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Foto k novince: Otevři oči a podívej se dovnitř

redakce

Otevři oči a podívej se dovnitř

Na srpnovém festivalu Eurotrialog v Mikulově jsme narazili na promítací stánek občanské společnosti Otevři oči. Ta se už čtvrtým rokem snaží brát česko-moravsko-slezské veřejnosti iluze, že ono voňavé a lesklé masíčko v regálech darují zvířátka dobrovolně, neřkuli po přirozené smrti korunující pestrý a dobrodružný život. Na webu Otevřených očí najdeme kromě spousty užitečných informací i řadu dostatečně výmluvných videí; představme stručně tři z nich.

Prvním je ukázka z filmu Království míru (Peaceable Kingdom, stránky filmu najdete zde), pojednávajícímu o záchranné stanici pro zvířata z tzv. živočišné výroby. Jak stojí ve filmové anotaci, „vše začalo, když mladý pár objevil sotva žijící opuštěnou ovci na hromadě mrtvých zvířat před jatky.“ Na trailer s českými titulky se můžete podívat zde.

Sedmiminutové sugestivní video Válka se zvířaty pak vzpomene ty naše spoluživočichy, pro něž se žádná záchranná stanice bohužel nenašla. Záběry mimo jiné připomínají předvánoční masakry kaprů, takže lidé, za pár týdnů pomněte...

Třetím otevírákem očí by mohl být celovečerní dokument Pozemšťané (Earthlings, české stránky filmu zde). „Kdybych mohl všechny lidi na světě přesvědčit, aby se podívali na jeden film, byli by to Pozemšťané,“ říká autor klíčové knihy Osvobození zvířat Peter Singer. Přesvědčte se sami – sedmiminutovou část filmu s českými titulky najdete tady, celý film si pak můžete přehrát zde.

A, jak se sluší a patří na závěr každé zpravodajské relace, nabízíme po všech těch hrůzách trochu té infozábavy, respektive vegezábavy. V animáčku kreslíře Dana Pirara nazvaném Talking Pig Video nám na věčnou otázku „Jsou lidé přirození masožravci?“ po sherlockovsku odpoví poučený inspektor Vepř.

A ještě navrch trochu toho vege-bulváru: které celebrity byly a jsou vegetariány či vegany? Tady máte dokonale postmoderní pel-mel, zachycující od Platóna přes svatého Františka či Thomase Edisona i Pamelu Anderson nebo herce namlouvajícího Homera Simpsona. No řekněte, když to dokázal Homer, tak kdo by nemohl?

Více na téma práv zvířat či bezmasého stravování se dozvíte na:

Otevři oči
Svoboda zvířat

Michal Kolesár

PETA

GoVeg

Famous Veggie


(3. listopadu 2009)

[4. listopadu 2009]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?


Další články tohoto autora

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.