graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2005  »

Roman Klecker

Pěší pouť z Řípu do Říma

Dokončil vysokou školu a vyrazil do Říma. Roman Klecker své zážitky nyní vylíčí čtenářům Sedmé generace. S článkem o jedné neobvyklé pouti do Itálie rovněž souvisí následující rozhovor Na cestách se cítím svobodný.

Možná, že to znáte. V hlavě vám vrtá myšlenka, která vám nedá pokoj, dokud ji neuskutečníte. Alespoň jednou za život. Je sice bláznivá, ale ne nereálná. Navíc magicky podmanivá a vnitřně osvobozující. Mým snem bylo navštívit Řím, ne vlakem či autobusem s cestovní kanceláří, ale sám a pěšky — jak to dělali za starých časů poutníci.

Vše začalo na Řípu

Konečně přišlo léto a můj sen se začal naplňovat. (Později jsem se dozvěděl, že právě uplynulo 170 let od italské pouti Máchovy.) Nápad začít cestu na Řípu přišel zcela znenadání. Dávnověké poutní místo s tak bohatou národní historií k něčemu takovému přímo vybízí. A co zahájit i ukončit pouť mší? řekl jsem si. Na Řípu se konají vždy jen první neděli v měsíci. Ta letošní červencová připadla na čtvrtého. Začátek mé cesty byl tedy určen.

Onu neděli dopoledne odjíždím vlakem do Roudnice nad Labem i se svou kamar...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.