graphic-header
Občanský kalendář » «»

červenec 2017

2017-6&clndr_act=1500326722
2017-8&clndr_act=1500326722
PoÚtStČtSoNe
1 2
3 4 5
6
čtvrtek 6. července   »   2 události
Akce » Boskovice
7
pátek 7. července   »   1 událost
Akce » Boskovice
8
sobota 8. července   »   1 událost
Akce » Boskovice
9
neděle 9. července   »   1 událost
Akce » Boskovice
10
pondělí 10. července   »   1 událost
11
úterý 11. července   »   1 událost
12
středa 12. července   »   1 událost
13
čtvrtek 13. července   »   1 událost
14
pátek 14. července   »   1 událost
15
sobota 15. července   »   2 události
16
neděle 16. července   »   2 události
17
pondělí 17. července   »   1 událost
18
úterý 18. července   »   1 událost
19
středa 19. července   »   1 událost
20
čtvrtek 20. července   »   1 událost
21
pátek 21. července   »   1 událost
22
sobota 22. července   »   1 událost
23
24 25 26 27 28 29 30
31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Petice


Darujte kus přírody. Udělejte radost svým blízkým i přírodě. V Novém pralese na Ještědském hřebeni v severních Čechách se díky darům uskuteční výsadba sazenic původních dřevin, jejich ochrana proti okusu zvěří a také rozšíření projektu o další pozemky. Vykoupeno bylo zatím 35 hektarů a vysázeno přes 70 tisíc jedlí, buků, javorů a dalších druhů dřevin. Pod záštitou sdružení Čmelák, více na www.novyprales.

 • Dárek pro přírodu. Darovací listiny nabízí i Arnika — vysazení stromu, adopce květiny na louce, čistá řeka, záchrana aleje a mnohé další. Více na www.darekproprirodu.cz.

 • Vznik LETS Vysočina. LETS je zkratka pro Místní výměnný obchodní systém (anglicky Local Exchange Trading System), systém směny mimo oficiální měnu. Na Vysočině vzniká s cílem propojit lidi, výměnu produktů, zkušenosti či inspirací a ve snaze podpořit vybudování a tmelení lokální komunity, kde se může rozvinout základní filosofie života: dávám, přijímám, dělím se a z toho žiji. Lokální měnou je DRN, základnou Třešť. Více na www.lets-vysocina.cz.

 • Lithium férově. V České republice jsou zřejmě největší evropské zásoby lithia a stát počítá s těžbou, která by mohla v případě správně nastavených podmínek pomoci Ústeckému a Karlovarskému kraji v cestě od špinavé povrchové těžby uhlí ke zpracovatelskému průmyslu s novými technologiemi. Petice vyzývá zástupce politických stran, aby se poplatky z těžby lithia a povrchové těžby hnědého uhlí bezodkladně zvýšily na alespoň 10 procent jeho tržní ceny. Více na www.greenpeace.cz a #LithiumFérově.

 • Zastavte útok na zelené plíce Země. Domorodé obyvatelstvo Amazonie je v ohrožení — jejich domov v deštném pralese se neustále ztrácí před očima. Vyzvěte OSN a jihoamerické vlády Brazílie, Ekvádoru, Peru a dalších zemí, aby destrukci nejrozsáhlejšího a druhově nejrozmanitějšího ekosystému planety zastavily. Více výzva Stop the Assault on Earth's Green Lung na www.rainforest-rescue.org.

 • Stop palmovému oleji v Nigérii. Podepište a sdílejte petici Přátel Země Nigérie proti zabírání půdy a odlesňování za účelem vzniku průmyslových palmových plantáží. Viz erafoen.org..

 • Golfové hřiště v CHKO? U Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku chce investor postavit golfový areál s rodinnými a bytovými domy a dalšími sportovišti. Většina území, kde by měla nová výstavba vzniknout, je však součástí Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj a také domovem více než tisíce druhů živočichů a rostlin. Zatím je rozhodnutí o prodeji městských pozemků v rukou tamního zastupitelstva. Více o případu najdete na csopklenice.cz.

 • Sexistické prasátečko. Rozčilují vás sexistické reklamy v ulicích, či na internetu? Využijte možnost nominovat reklamu pomocí jednoduchého formuláře do soutěže Sexistické prasátečko na www.prasatecko.cz. Hlasovat můžete do 19. listopadu. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v pátek 24. listopadu.

 • Podpořte půdu. Chcete-li svěřit půdu do dobrých rukou, podpořte Nadaci pro půdu, která chrání půdu před degradací a spekulacemi a přispívá k utváření odpovědného vztahu člověka k z/Zemi, na níž žijeme. Více na nadacepropudu.cz.

 • Petice proti množírnám. Stáhněte si na www.obrancizvirat.cz/petice/mnozirny/ petici, která požaduje, aby byla přijata opatření proti rozmachu tzv. psích množíren na území České republiky. Petice požaduje úpravu příslušné legislativy tak, aby stanovovala přesné minimální parametry pro chovy psů, které budou respektovat jejich pohybové, sociální a zdravotní potřeby a budou tak neslučitelné s bezohlednou masovou produkcí, dále přísný dohled nad plněním registrační povinnosti chovatelů a účinnou spolupráci mezi jednotlivými státními orgány (Státní veterinární správa, živnostenské úřady, finanční úřady, Policie ČR, atd.) při odhalování a potírání černých chovů a také efektivní kontrolní činnost Státní veterinární správy spočívající zejména v provádění pravidelných a důkladných kontrol bez předchozího ohlášení.

 • Plast je past. Každý rok se dostává do oceánů přibližně 8 milionů tun plastu. Moře se pod jejich návalem dusí a nemohou se bránit. Naše vlády by však mohly tento trend změnit. Podepište výzvu Greenpeace evropským ministrům a ministryním životního prostředí, aby ukončili znečišťování oceánů plasty. Ministři členských zemí EU totiž právě revidují celoevropské právní předpisy v oblasti nakládání s odpadem.  Zamiřte na www.plastjepast.cz.

 • Jezme bez jedů. Cílem kampaně spolku Arnika je za pomoci jednoduchých měření prověřit český trh s nádobím a zpřístupnit veřejnosti informace o nejproblematičtějších kouscích. I vy se můžete přidat. Pracujeme s některými výrobci a prodejci porcelánu a skla na tom, aby začali používat nezávadná barviva. Zatím se podařilo přesvědčit jednoho z největších výrobců porcelánu v Čechách, aby nahradil barvy obsahující těžké kovy bezpečnějšími alternativami. Více najdete na www.jezmebezjedu.cz.

 • Vraťte lidem práva. Poslanecká sněmovna bohužel podpořila změny, které by spolkům a občanům zakázaly vyjadřovat se ke stavbám. Přidejte svůj podpis pod výzvu a dejte najevo, že i nadále chcete mít právo vyjadřovat se k podobě svého domova. Více na www.vrattelidemprava.cz.

 • Petice za legalizaci konopí. Na konci roku 2016 představil spolek Legalizace.cz zcela novou petici za legalizaci pěstování, zpracování a držení konopí a konopných produktů dospělými osobami pro vlastní potřebu. Na internetové stránce www.legalizace.cz/petice-za-legalizaci-konopi najdete více informací včetně petičních archů.

 • Zachraňme sajgu. Sajga tatarská je kriticky ohrožená antilopa. Úředníci a těžaři přesto chtějí v jednom z důležitých míst, kde žije, v přírodní rezervaci Usťjurt v západním Kazachstánu, povolit dobývání zemního plynu. Petici za záchranu území s unikátní stepní přírodou můžete podepsat na www.arnika.org/sajga.

 • Úspěšný člověk bezobalový.I postavy oblečené do odpadků (neboli homo obalus) pomohly pražskému Bezobalu vybrat bezmála 1,2 milionu korun přes crowdfundingový Hithit na největší bezobalový obchod, který vznikne v Praze. Průběžně aktualizovanou takzvanou bezodpadovou mapu najdete na www.reduca.cz/bezodpadova-mapa

 • Evropská výzva proti glyfosátu. Kromě české výzvy www.parkybezchemie.cz se můžete zapojit i do celoevropské iniciativy proti pesticidu glyfosát. Právě konec roku rozhodne, zda se bude používat i dalších deset až patnáct let. Proti obnovené registraci se vyjádřete tady: www.global2000.at/stop-glyphosat.

 • Zachraňte modré srdce Evropy. Balkán známe jako místo plné divokých řek a jedinečných druhů ryb. V následujících letech je však naplánovaný vznik až 2700 nových vodních děl, které navždy zasáhnou do křehkého říčního ekosystému této oblasti. Iniciativa Save the Blue Heart of Europe upozorňuje na toto nebezpečí na www.balkanrivers.net.

 • Zastavte zabíjení vyder. Dolní Rakousko rozhodlo o vybití desítek chráněných vyder říčních, druhu, který před sto lety z Rakouska zmizel a teď se úspěšně vrátil. Důvodem k vybití jsou údajně velké škody na rybách. Petici WWF na záchranu vyder můžete podpořit na www.wwf.at/de/petition-kein-abschuss-von-fischottern.

 • Smog nad Brnem. Napište primátorovi města Brna Petru Vokřálovi, aby se zasadil o zlepšení ovzduší v Brně. Třeba i tím, že informace o smogu budou dostupné prostřednictvím sms nebo ve vozidlech veřejné dopravy. Více na www.muzudychat.cz.
 • Domov Robina Hooda v ohrožení. Sherwoodský les a další lokality se mohou stát místem seismických průzkumných vrtů na základě licence, kterou dostala nadnárodní společnost Ineos. Ekologické organizace nyní vyzývají britskou vládu, aby povolení stáhla a vyloučila jakoukoli těžbu břidličného plynu v chráněném lese a jeho okolí. Více najdete na act.foe.co.uk/act/save-sherwood-forest-fracking.

 • Za záchranu historického panoramatu Olomouce. Přidejte se k žádosti určené politickým představitelům Olomouce, aby znovu posoudili třiadvacetipodlažní věž, takzvanou Šantovka tower, jejíž stavba nenávratně naruší historický ráz města. Více najdete na e-petice.cz/petitions/petice-za-zachranu-historickeho-panoramatu-olomouce.html.

 • Zameťte s krutostí. V Evropské unii je stále povoleno testovat čisticí prostředky pro domácnost na zvířatech. Organizace Svoboda zvířat vedla úspěšnou kampaň za zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU, nyní chce téhož dosáhnout i u čisticích prostředků. Vyzvat Evropský parlament můžete na www.svobodazvirat.cz.

 • Petice proti vodnímu dílu Pěčín.Vyjádřete nesouhlas s další přípravou a případnou hrozící realizací vodního díla Pěčín na řece Zdobnici v první zóně CHKO Orlické hory a Evropsky významné lokalitě Zdobnice — Říčka. Aktuální situaci sledujte na stoppecin.cz, kde si můžete i stáhnout petici a podepsat ji do konce ledna 2017.

 • Výstavba vodního díla u Teplic nad Bečvou. Řeka Bečva je poslední štěrkonosnou řekou v České republice, její jedinečný souvislý tok má však být přerušen přehradou Skalička. Podpořte variantu bočního poldru, který nejen zachovává unikátní biologické hodnoty Bečvy, ale poslouží i jako protipovodňové opatření. Připojit se můžete na www.spojenabecva.cz.

 • Nechceme plantáže vytlačující pralesy. Slow Food spolu s dalšími organizacemi v listopadu odeslalo dopis Evropské komisi, který ji žádá, aby neposkytovala 19 milionů eur na podporu produkce, spotřeby a vývozu masa, jelikož kvůli tomu dochází k destrukci pralesů. Případ můžete sledovat na www.slowfood.com.

 • Doba glyfosátová? Pomozte ji ukončit. Připojte se k výzvě Hnutí DUHA proti využívání nebezpečného herbicidu. Glyfosát je nejpoužívanějším herbicidem u nás a podle Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny (IARC) jde pravděpodobně o rakovinotvornou látku. Vykazuje však i další vlastnosti nebezpečné pro lidské zdraví a životní prostředí. Napište ministrům, co si o tom myslíte — www.parkybezchemie.cz.

 • Podvodní svět. Stovky žraloků a rejnoků jsou každý rok zabity pro jejich ploutve, zuby, chrupavky, maso či olej. Pokud chcete, aby nejohroženější tři druhy — žralok hedvábný, liškoun či rejnok manta — byly zařazeny pod ochranu CITES, tedy pod celosvětovou kontrolu obchodu s ohroženými druhy, zamiřte na www.thepetitionsite.com.

 • Uhlí neutečeš.Nová kampaň Greenpeace zaměřená na následky zplodin z uhelných elektráren. Argumenty proti těžbě uhlí si můžete přečíst a k výzvě se připojit na www.uhlineuteces.cz

 • Zachraňte kasuáry. Třetí největší pták, který žije v deštných pralesích například v australském Queenslandu, je ohrožován útoky psů. Podepište petici, která mimo jiné vyzývá, aby se změnily zákony, které nyní umožňují například lov prasat pomocí psů, čímž jsou ohroženi právě i kasuáři. Více na rainforestinfo.nationbuilder.com.

 • Jezdím pro Brno. Na webu jezdimprobrno.cz provozovaném spolkem Brno na kole najdete například kalkulačku, která vám napoví, jak jezdit do práce či školy co nejrozumněji dle délky vaší cesty, fyzické zátěže a dalších parametrů.

 • Všetko pre nič. Chcete vidět, jak to vypadá, když se pro přírodu nedělá vůbec nic? Podívejte se na nejnovější kampaň Lesoochranářského seskupení Vlk na http://vsetkoprenic.sk.

 • Konec pokusů. Každý rok trpí v Evropě miliony zvířat při krutých experimentech. Ukončete testování na zvířatech a zapojte se tak do petice Svobody zvířat na http://petpetition.org.

 • Zachraňme Trojský prales. Dubový les (143 až 218 stromů) v Trojském pralese v Praze mezi Botanickou zahradou a zastávkou Na Pazderce v Praze 8 -Troji plánují investoři vykácet za účelem stavby rozhledny a dalších budov. K protestu se lze přidat na www.petice24.com.

 • Žaloba na Monsanto. Na www.monsanto-tribunal.org můžete podpořit žalobu, obviňující firmu Monsanto ze zločinů proti lidskosti a proti přírodě, tedy z ekocidy. Soudní přelíčení by se mělo odehrát letos v polovině října v nizozemském Haagu. Iniciativu již podpořilo přes sto organizací. Můžete též navrhovat jiné případy, stížnosti a potenciální svědectví na email claims@monsanto-tribunal.org.

 • Zákaz dovozu trofejí. Staňte se ve svém městě kapitánem petice za zákaz dovozu trofejových zvířat do České republiky. Více informací a petiční archy dodá milan.jeglik@seznam.cz, viz www.saveafricananimals.org.

 • Zachraňme údolí Oslavy. Vodní dílo na řece Oslavě u Čučic by mohlo zdevastovat jedinečné údolí řeky Oslavy a Chvojnice a vést k rozvrácení jeho tvářnosti, ke zničení jeho historických, a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Akce na podporu údolí se uskuteční 19. 6. na náměstí v Oslavanech na náměstí. Více informací a petice k podpisu dodá vit.aldorf@post.cz, viz též facebooková stránka Zachraňme údolí Oslavy.

 • Už žádné další GMO — Say no to new GMO. Zemědělské a chemické společnosti se snaží dostat zpátky do hry některé geneticky modifikované organismy a tvrdí, že některé GMO produkované novými technologiemi ve skutečnosti GMO nejsou. Více informací získáte a petici podepisujte na mezinárodních stránkách Greenpeace www.greenpeace.org.

 • Zákaz chovu takzvaných kožešinových zvířat. Organizace Svoboda zvířat spustila kampaň a petici proti chovu norků, činčil či lišek. Zvířata jsou často chována v podmínkách, které neodpovídají jejich etologickým potřebám a trpí nejrůznějšími poruchami a onemocněními. V zemích jako Velká Británie či Rakousko je již chov zcela zakázán. Miřte na www.svobodazvirat.cz.

 • Následujme sousedy. Slovenská Sloboda zvierat získala již 55 tisíc podpisů podporujících zákaz chovu, drezúry a předvádění všech druhů zvířat v cirkusech, delfináriích, akvaparcích a ostatních druzích zábavních parků na území Slovenska. Podporu má ve slovenském ministrovi zemědělství Peteru Hajnalovi, který má návrh zákona na zákaz volně žijících zvířat v cirkusech jako jednu ze svých priorit. Více informací a petice k tisku na slobodazvierat.sk, českou petici lze podepsat na www.cirkusybezzvirat.cz/pomoc/petice.

 • Zachraňme Vřesovou studánku. Záměr výstavby kaple a turistické chaty s restaurací a ubytováním na jednom z nejcennějších míst Jeseníků — pod vrcholem Červené hory v lokalitě Vřesové studánky — by znamenala faktický zánik místní mimořádné přírody. Napište ministrovi životnímu prostředí a dalším vlivným osobám, co si o tom myslíte. Viz www.zachranmevresovoustudanku.cz.

 • Ochrana českých národních parků. Parlament právě projednává klíčový zákon o českých národních parcích. Pomozte na jejich území zajistit přírodě lepší ochranu před kácením, developerskou zástavbou a jinými škodlivými zásahy. Můžete například poslancům a senátorům poslat pohlednici z ohrožených míst v národním parku Šumava, o kterém se nejvíce diskutuje. Více na www.hnutiduha.cz/pohledodsrdce.

 • Zachraňme Údolí Berounky. Protipovodňová opatření na této řece by mohla zničit tamní faunu a flóru. Podepsat protestní petici můžete na www.petice24.com.

 • Smutné i radostnější zprávy od Přátel Země. Poté, co byl propuštěn Sergej Vitiško z ruského trestaneckého tábora a Justinu Ojo v Nigérii propustili únosci, komplikuje se situace v Hondurasu. Čtyři aktivisté Přátel Země z Latinské Ameriky, kteří pracovali s místními komunitami proti projektům na rozšiřování komerčního zemědělství, přehrady a těžby dřeva, byli zastřeleni. Připojte se k výzvě honduraskému prezidentovi na www.foei.org.

 • Nebeské jezero v ohrožení. Osud ruského národního pokladu může být brzy zpečetěn. Do městečka Bělojarsk a jeho překrásné přírodní scenérie Numto se chystá s plnou silou vpadnout ropná společnost Surgutněftěgas, která zde již zahájila těžební práce. Nyní je chce rozšířit i do zdejších nejvzácnějších částí — do mokřadů, v nichž je průmyslová činnost zakázána. Více informací na greenpeace.org.

 • Vlašín na Automotodrom.Výzvu za zvolení brněnského zastupitele Mojmíra Vlašína do dozorčí rady Automotodromu můžete podepsat na www.petice24.com. „Jízda na motorkách není žádný sport,“ tvrdí Vlašín. Pořadatel brněnské Moto GP totiž každoročně po Brnu žádá příspěvek ve výši desítek milionů korun, přestože není jasné, kde peníze vlastně končí.

 • Kam se valí loučovické proudy. Podpořit můžete rovněž petici, snažící se zabránit komerčnímu využívání starého koryta řeky Vltavy pod VD Lipno I. pro účely adrenalinových sportů. Desetinásobné navyšování průtoku vody v období od poloviny května do září by znamenalo vysoké bezpečnostní riziko a v konečných důsledcích by projekt vedl k devastaci NPR Čertova stěna-Luč, především tzv. Čertových proudů a dalších cenných území řeky Vltavy. Viz http://e-petice.cz.

 • Detox Outdoor. Výzva mezinárodních Greenpeace cílí na outdoorové firmy North Face a Mammut a chce po nich, aby přestaly používat toxické chemikálie PFC. Petici a více informací najdete na detox-outdoor.org.

 • Podpořte českou iniciativu — spolek Prales dětem a projekt Green Life, který pomocí výkupu pozemků a jejich následné ochrany chrání sumaterské deštné pralesy a ohrožené druhy zvířat. Více informací na www.pralesdetem.cz.

 • Přímo v místě můžete podpořit indonéské Přátele Země (Friends of the Earth Indonesia) na Borneu a Sumatře, kteří zachraňují tamní obyvatele před požáry. Ty ničí tamější pralesy a rašeliniště a zabíjejí tak nevyčíslitelné množství druhů rostlin a živočichů. Většina požárů vzniká nedaleko palmových plantáží patřících společnostem, které zásobují velké potravinové společnosti. Více informací najdete na http://bit.ly/1KHdunK.

 • Zelený kruh a Nadace Via vyzývají k zavedení spravedlivých, rychlejších, lepších a jednodušších pravidel pro rozhodování o stavbách i kvalitnějšího a rychlejšího rozhodování úřadů i správních soudů. Podrobné body této výzvy proti omezení občanských práv novelou stavebního zákona najdete a e-podpis můžete připojit na www.zelenykruh.cz.
 • Strana zelených spustila kampaň s názvem Česká spoušť, která chce motivovat zemědělce i vládu k lepšímu hospodaření se zemědělskou půdou a zároveň zabránit její erozi. Více na www.ceskaspoust.cz.
 • Výzvu založenou na aktivní pomoci imigrantům, pravdivém informování novinářů, odpovědném jednání politiků a vyjadřující souhlas s principy tolerance a dodržování lidských práv můžete podepsat na www.proimigraci.cz.
 • Petiční výzva s názvem Máme rádi vlkov si klade za cíl připojit k současnému území celoroční ochrany vlka další území.Více na www.wolf.sk.
 • Letos v dubnu schválilo Ministerstvo dopravy ČR vyhlášku, která má umožnit provoz naftových výletních lodí na brněnské přehradě. Petici Českého klubu cestovatelů můžete podpořit na www.ckc.cz/petice.html.
 • V Brazílii má nyní parlament hlasovat o změně ústavy a novém těžebním zákonu. Jak změna ústavy, tak těžební zákon by znamenaly zrušení vládní ochrany pozemků, což by uvolnilo cestu masivnímu budování přehrad, expanzi zemědělství a těžby na území původních obyvatel. Připojit podpis pod petici pro brazilskou vládu můžete na www.rainforest-rescue.org/petitions.
 • Indonéský prezident Joko Widodo loni při převzetí úřadu slíbil chránit pralesy a respektovat práva domorodých obyvatel. Nyní se chystá odevzdat 1,2 milionu hektarů deštného pralesa a území domorodců společnosti Big Agriculture. Jeho předvolební slib mu můžete připomenout na www.rainforest-rescue.org/petitions.
 • Výzvu k zastavení nenávisti vůči uprchlíkům adresovanou premiéru Bohuslavu Sobotkovi a ministru vnitra Milanu Chovancovi můžete podepsat na www.stopnenavisti.cz.
 • Hnutí DUHA opět pokračuje ve sběru podpisů pod petici za dobrý zákon o národním parku Šumava. Pokud jste tak ještě neučinili v minulých letech, můžete svůj podpis připojit rovněž elektronicky na www.hnutiduha.cz/petice.
 • Podpořte norské obyvatele, kteří vyzývají vládu, aby ukončila odstřel tamějších rysů. Více k situaci v Norsku článek na straně 22. Petici najdete taktéž na webu change.org: http://chn.ge/1PZJgp5.
 • Chorvatská vláda plánuje zahájit těžbu ropy a zemního plynu ze dna Jadranu. Friends of the Earth Chorvatsko (Zelena akcija) naopak usilují o zachování neporušeného moře — jejich petici můžete podepsat na platformě change.org zde: http://chn.ge/1H6CI05.
 • Petici proti TTIP, tedy připravovanému Transatlantickému investičnímu a obchodnímu partnerství, které představuje riziko podvolení se nadnárodním korporacím, můžete podepsat na www.e-petice.cz Více také na www.vttip.cz/ttip-ceta-tisa.html a https://stop-ttip.org/.
 • Kanadský boreální les, jeden z posledních zbývajících pralesů na světě, je zdrojem obživy pro mnoho původních obyvatel a domovem nespočetného množství druhů živočichů a rostlin. Požádejte ředitele dřevařského koncernu Resolute Forest Products Richarda Garneaua, aby ukončil jeho destrukci. Více na www.greenpeace.org.
 • Nezisková iniciativa Slepice v nouzi si za svůj hlavní cíl stanovila pomoci slepicím z vajíčkových velkochovů. Chce, aby alespoň tu druhou část života (slepice se mohou dožít více než 10 let) prožily tam, kde uvidí slunce, trávu, žížaly a kde se budou moci popelit a běhat po zahradě. Více zde.
 • Nemalý, zato však šlechetný cíl si klade Koalice proti palmovému oleji, která chce zajistit komunikaci a koordinovaný postup na území České republiky a Slovenska při snaze o omezení spotřeby palmového oleje, informování spotřebitelů o alternativních výrobcích a společnostech, které palmový olej využívají, nebo se naopak jeho použití vzdaly. Více najdete tady.
 • Zachraňme stromy! — petice za lepší legislativní rámec ochrany dřevin rostoucích mimo les zde.
 • Petici S.O.S pro migranty v Evropě požadující lepší imigrační politiku Evropské unie můžete podepsat zde
 • Souhlas s tím, že by měli jaderné společnosti platit za škody na jejich reaktorech spůsobených nehodou ve Fukušimě, můžete vyjádřit zde
 • Pomoci prosazovat lidská práva tam, kde selhávají vlády, a vyzvat Evropskou unii k tomu, ať zasáhne a učiní přítrž diskriminaci, které dennodenně čelí Romové, můžete zde.
 • Pomozte podpisem petice zachránit místo výskytu kazašského irbise neboli levharta sněžného, jehož populace se odhaduje na maximálně 200 jedinců. Naleznete ji zde.
 • Můžete se též připojit k dopisu čínskému prezidentu Si Ťin-pchingovi, aby podnikl kroky k zamezení pašeráctví slonoviny do Číny. Jen loni bylo v Tanzanii ilegálně zabito na 10 000 slonů a k dovozu slonoviny do Číny se používají i diplomatické kanály. Viz https://www.rainforest-rescue.org.

  Webová sekce Občanský kalendář vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

  [22. října 2012]

    Líbí se vám tento článek?
   
    Chcete autora finančně odměnit?
  Jak mikroplatby Flattr fungují?
  Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

  Okomentujte článek na facebooku...

  ...anebo svůj komentář přidejte zde:

  Vít Kouřil - Brno - 22. 5. 2013 15:52

  Dobrý den, děkujeme za tip, petici zařadíme. Zdraví V.K.

  Ivan Datko - Praha 4 - 19. 5. 2013 11:56

  Dobry den, je nejak mozne zaslat odkaz na petici kterou bych chtel navrhnout na zarazeni do Vaseho seznamu ? Chtel bych tam doplnit petici za Bezpodminecni zakladni prijem : http://basicincome2013.eu/ubi/cs/


  Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

  Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.