graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-22
2018-4&clndr_act=2018-3-22
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2016  »

Petřín — popis jednoho výletu
autor/ka: foto: sk8geek 

Tereza Šimůnková

Petřín — popis jednoho výletu

Vlastně to nedává smysl. Přímo uprostřed milionového města, starobylé metropole kdysi důležité země, kam se od středověku stěhovaly desítky tisíc obchodníků, řemeslníků a umělců, všichni ti lidi potřebovali bydlet, takže se tam stavělo a pořád staví všude, stojí dodnes veliký, zelený a neobydlený kopec.

Jaký to je pane kontrast s Hradčany hned vedle, které jsou zastavěny tak souvisle, že by se sem nevešla už ani myš! Co je to vůbec za logiku, nechat tak atraktivní lokalitu ležet ladem, respektive ji přenechat roháčům, bažantům a netopýrům? Dnešní developer si nutně musí klepat na čelo. Petřín jako by se opravdu minul s logickým rozvojem města a jeho (relativní) výška není argument — stačí se projít prudce padajícími ulicemi Žižkova, ze kterých ani zaparkovaná auta nedokážou vymazat vzpomínku na zalesněné svahy plné zvěře.
Proč město Petřín obteklo, je záhada. A na samém vrcholku tohoto krásného, osamělého a mysteriózního kopce se nachází jedna z pražských přírodních památek. Pojďme se po ní spolu projít.

Hromadná romantika

Na svůj oblíbený kopec se vydávám svou oblíbenou cestou. Ne, není to ta profláknutá od Újezda — cesta lanovkou. Tedy nic proti! Šplhat si to bez námahy nahoru ve zk...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.