graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-20
2018-4&clndr_act=2018-3-20
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2014  »

Pohádka pro zelené duše
autor/ka: www.excursionrural.es 

Lucie Sovová

Pohádka pro zelené duše

Na vzdálené planetě existuje dokonale utopická společnost. Spirituálně vyspělí lidé zde žijí v samoorganizovaných komunitách v harmonii s přírodou, a protože už dávno překonali touhu hromadit materiální statky, svůj čas věnují převážně užívání si života a cvičení těla a mysli. Jednou ročně se všichni obyvatelé scházejí na vrcholu hory, aby probrali novinky, povyměňovali si výrobky, rozdělili si úkoly na nadcházející období a také naplánovali cesty na jiné planety za výměnou zkušeností. Jen na Zemi se zase nikomu nechce…

- Naposledy jsme tam byli před dvěma sty lety, to tam byl zrovna začátek průmyslové éry.

- To je co?

- Taky jsme to měli, tak před třemi tisíci let. Soutěžení, války, výroba zbytečných věcí, jaderná energie, ničení přírody, neléčitelné nemoci. Zkrátka prehistorie. Myslím, že jim bude trvat staletí, než se z toho dostanou. A podle posledních zpráv tam pořád mají auta. No však víte, učili jsme se o tom v archeologii. Takové ty železné věci, kvůli kterým lidé umírají na nemoci z nedostatku pohybu nebo se zabíjejí při nehodách.

- A myslíš, že pořád ještě používají peníze?

- No to snad ne.

Z pohledu vyspělé civilizace vypadá Země skutečně jako beznadějný případ. Nakonec se ale přece jen najde odvážná dobrovolnice Mila, která se rozhodne na tuto zaostalou planetu plnou špíny a násilí vypravit. A pohled na náš svět očima mimozemšťanky nabízí zajímavou reflexi těch nejběžněj...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.