graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2016  »

Skrytý půvab berlusconizace
autor/ka: Thomas Wolter 

Jan Miessler

Skrytý půvab berlusconizace

Ovládnutí velkých médií domácími miliardáři má překvapivě i kladné stránky.

O berlusconizaci médií, tedy ovládnutí médií domácími miliardáři s otevřenými či skrytými politickými ambicemi,se ve střední a východní Evropě mluví a píše téměř dekádu. První zmínka se nachází v prezentaci polské mediální analytičky Angeliky Wyky, která ve svém příspěvku na vídeňské konferenci v únoru 2006 varovala před „nedospělými“ pokusy politických elit ovládnout jinak víceméně svobodná a úspěšně se pozápadňující média v České republice, Polsku a Maďarsku. Už o dekádu dříve, když Silvio Berlusconi ve velké politice teprve začínal, sice slovinský praotec východoevropských mediálních studií Slavko Splichal předpovídal regionu „poitalštění“ mediálních systémů, až donedávna jsme však u nás řešili spíše údajně nedostatečně vlastenecké zahraniční vlastníky českého tisku a posléze také úpadek jeho kvality.

Berlusconizace přišla po dlouhém období vlastnické stab...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.