graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-21
2018-3&clndr_act=2018-2-21
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2015  »

Stážistou na ostrovech pozitivnější deviace
autor/ka: RISC 

Jakub Jirků

Stážistou na ostrovech pozitivnější deviace

Dvouměsíční stáž v anglickém Reading International Solidarity Center, aktivní účast na klimatickém kempu a pobyt v nerůstovém Can Decreix mi ukázaly, jak alternativní projekty proměňují a aktivizují Evropu. V malém, ale o to příkladnějším.

Když jsem se v ranních hodinách druhého dne svého anglického dobrodružství prodíral davem v podchodu pod nástupišti londýnského nádraží Waterloo, dýchla na mě atmosféra jako z románu Charlese Dickense. V páře a dýmu vycházejícího nikoliv z dýmajících lokomotiv, ale z fritovacích hrnců stánků s koblihami, croissanty i pestrobarevnými sendviči, proudila krev dnešní Anglie, aby si ještě před nástupem do zaměstnání počechrala neurony kávou přivezenou ze vzdálených (ex)kolonií.

Napomádovaní mladíci ve svých úzkých bílých límečcích a dívky na vysokých jehlách s make-upem po barokním způsobu maskujícím ranní únavu se v přeplněném vlaku snažili vyhnout příliš těsnému kontaktu a soustavnému třesotu vlaku a za zvuku syntetického popu z číchsi sluchátek usrkávali tmavou tekutinu z papírových kelímků.

Dokonalý mechanický pomeranč finanční Metropole se dával do pohybu a jiskřil jako displeje ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Anglický aktivismus

20. 2015, 21 fotek
Jakub Jirků

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.