graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2017  »

V laboratořích stále dupou králíci
autor/ka: www.understandinganimalresearch.org.uk 

Magdalena Hronová

V laboratořích stále dupou králíci

Kukadla jako zrcadla, roztomilé fousky a růžové packy. Veliké uši, pohyblivý čumák a lesklá srst. Rozpustilé pohyby a neposedná povaha. Rysy zvířecích mláďat dokážou rozněžnit kdejakého tvrďáka. Je to v nás, připomínají nám totiž lidská miminka, a ta bychom taky bránili za každou cenu. Testy na zvířatech však provádíme stále — snažíme se jimi ochránit člověka. Otázkou však je, zda je opravdu nutné kvůli pracímu prášku týrat jiné bytosti a jak moc smysluplné a pro člověka bezpečné tyto testy jsou.

Vývoj testování na zvířatech prodělal v letech 2009 a 2013 významné zvraty, za které bojovala Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech více než dvacet let. V Evropské unii totiž vešly v platnost zákony, zakazující testovat hotovou kosmetiku (i její složky) na zvířatech. Od roku 2009 nejprve platil zákon, který zakazoval testy na zvířatech. Měl však tři výjimky: test toxicity na opakované použití, testování vlivu dané látky na reprodukční systém a průběh těhotenství a test cesty látky v organismu od její aplikace až po vyloučení. Roku 2013 pak vešel v platnost zákon zapovídající testování kosmetiky i jejích složek na zvířatech bez výjimek.

Tento zákaz se samozřejmě nevztahuje na složky a kosmetické přípravky testované v minulosti. Tyto výrobky se prodávají dál. Jedná se zhruba o 15 až 20 tisíc položek, které mohou výrobci nadále používat a dle libosti kombinovat. Zákaz platí pouze na ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.