graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2015  »

Víc bláta!
autor/ka: Lesní školka Sýkorka, foto: Markéta Jedličková. 

Dominika Grohmann

Víc bláta!

Kniha Andrease Webera Víc bláta! dokládá, že děti prahnou po kontaktu s přírodou a živými tvory.

Knižní novinka německého biologa, filosofa a novináře Andrease Webera Víc bláta! nás do tématu uvádí myšlenkou, že děti prahnou po kontaktu s živými tvory. Jako první slova se učí hlasy zvířat, a když vyprávějí příběhy, vyprávějí je většinou o zvířatech, pestřejším slovníkem než obvykle. Děti nevědomě vyhledávají zvířata, aby jim jako symbolická zrcadla pomohla utvořit jejich vlastní lidskou identitu. Hrou na zvířata zakoušejí možnosti jiné existence, hrou uprostřed přírody zakoušejí život a bytí vůbec.

Andreas Weber si je vědom, proč děti netráví dost času venku, proč se vozí auty a pak sedí doma. Jedním z nejvýznamnějších důvodů je strach rodičů a jejich potřeba děti chránit. Autor tedy předkládá četné důkazy o tom, že (minimálně statisticky) se není třeba bát nechat děti samotné běhat venku, dojíždět do školy a do kroužků. A taky o tom, že děti si venku hrát chtějí....

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.