graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Akutně.sg  »

Vychází nová 7.G: Trpět jako zvíře
autor/ka: Alexa 

Vychází nová 7.G: Trpět jako zvíře

Jak a čím trápíme naše zvířecí bližní? Spasí nás zvířata 2.0? Proč je Mexiko City čistější? Záchod s dešťovkou, nebo pilinami? Kdo zachrání Bělověžský prales? Kterým novinářům zvoní hrana? Jak se vede guerilla gardeningu v Gruzii? Čím zaujmout děti pro přírodu? Proč směřovat k poetické ekologii? V čem je důležitý film Přes kosti mrtvých? Kdo sní o baronii? Jak chodit naboso? Co nám vzkazuje filosof Erazim Kohák?

Utrpení zvířat jsme v hlavním tématu čísla nesledovali primárně ve velkochovech, ale na kožešinových farmách (Marie Drahoňovská), v množírnách(Renata Placková) či laboratořích (Magdalena Hronová). Všude tam drtí naše zvířecí bližní ozubená kola efektivity, odosobnělosti a lhostejnosti, jak v úvodním textu shrnuje Martina Valentíková. K tématu přinášíme i reportáž Lenky Kašové z útulku pro týrané a staré koně, článek Renaty Svobodové o nových zvířatech 2.0 i pravidelný sloupek Co dělat?

Naše zahraniční korespondentka Magdaléna Vaculčiaková tentokrát sledovala dopravní situaci ve dvacetimilionovém Mexiku City. Martina Dušková si dále posvítila na aktuální kauzu hromadného kácení stromů v Bělověžském pralese. V rozhovorech zpovídáme pražského ochranáře Karla Kerouše, zakladatelku gruzínského guerilla gardeningu Natu Peradze a nestora české filosofie Erazima Koháka. Aleš Máchal též vzpomíná na nedávno zesnulou bioložku Helenu Vlašínovou.

Kurzu mediální sebeobrany si Jan Miessler všímá zabíjení novinářů a ekoaktivistů, Šetrnější spotřebu tentokrát Dominik Grohmann zasvětil porovnání suchého a „mokrého“ WC a seriál Tradice uzavírá Veronika Kicková kritickým zamyšlením nad současným hudebním folklorem. Další díly přináší ibioastrolog Bedřich Vypera, filosof Josef Šmajs i vlčice Martina Valentíková, která si tentokrát všímá takzvané pomsty pornem.

Kulturní zahradu jsme osázeli překladem kapitoly z nové knihy biologa a filosofa Andrease Webera Směřování k poetické ekologii. V recenzích reflektujeme knihy Žlutý barona Tyranie: 20 kapitol z 20. století, film Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých a rukověť Celým tělem naboso.Vydání opět doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompostLibrarium a Občanský kalendář

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Hřejivé pozdní léto přeje

redakce 7.G

[30. srpna 2017]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.