graphic-header
Občanský kalendář » «»

červenec 2017

2017-6&clndr_act=2017-7-24
2017-8&clndr_act=2017-7-24
PoÚtStČtSoNe
1 2
3 4 5
6
čtvrtek 6. července   »   2 události
Akce » Boskovice
7
pátek 7. července   »   1 událost
Akce » Boskovice
8
sobota 8. července   »   1 událost
Akce » Boskovice
9
neděle 9. července   »   1 událost
Akce » Boskovice
10
pondělí 10. července   »   1 událost
11
úterý 11. července   »   1 událost
12
středa 12. července   »   1 událost
13
čtvrtek 13. července   »   1 událost
14
pátek 14. července   »   1 událost
15
sobota 15. července   »   2 události
16
neděle 16. července   »   2 události
17
pondělí 17. července   »   1 událost
18
úterý 18. července   »   1 událost
19
středa 19. července   »   1 událost
20
čtvrtek 20. července   »   1 událost
21
pátek 21. července   »   1 událost
22
sobota 22. července   »   1 událost
23
24 25 26 27 28 29 30
31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak hodnotíte rok 2016?

stál za starou belu

špaténka, ale byly horší

střídavě oblačno

v podstatě dobrý

můj životní rok

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Akutně.sg  »

Vychází nová 7.G: Nanečisto
autor/ka: archiv F 

Vychází nová 7.G: Nanečisto

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Co je čisté a nečisté? Proč máme jedno z nejšpinavějších ovzduší v Evropě? Co dělat proti vizuálnímu smogu? Je Slovensko pekná diera? Jak bydlet v tradičním duchu? Jsme kybernemocní? Proč nezateplovat polystyrenem? Který muž pečuje o krajinu? Je libo tričko z řady, fíku nebo ananasu? Nastoupí ekozoická éra? Je land art na vzestupu? Jaká byla letošní Ji.hlava? Je s námi konec?

Hlavní téma posledního letošního čísla věnujeme různým aspektům znečištění. Štěpán Jindra na úvod dokládá, že naše představa o (ne)čistém je relativní a účelová, Martina Vrtělová přibližuje žaloby, které v České republice podalo několik sdružení nespokojených se stavem ovzduší. Tereza Šimůnková na ni navazuje článkem Přidušená Praha. Vizuální rozměr do tématu přináší Barbora Bakošová, Ivan Illich jej pak rozšiřuje o absenci ticha. Magdaléna Vaculčiaková následně reportuje, proč je Indonésie druhým největším znečišťovatelem oceánů, Karolína Janků se ohlíží za druhdy panenskou, dnes vytěžovanou Papua-Novou Guinejí a Václav Mach nás provádí měřením míry znečištění v Thajsku.

Reportáží však v čísle najdete více: Martina Vrtělová zajela do jihomoravských Šardic za mužem, který pečuje o krajinu, Tereza Konrádová líčí dojmy z Malé Fatry, Martin Hyťha vysledoval projevy klimatických změn v Severní a Střední Americe a Petra Holinková se přesvědčila, proč je Ghana Mekkou férových banánů. V Drobnohledu dále Jakub Šiška upozorňuje na nové trendy v zelené módě a koordinátor Jan Zeman vysvětluje, proč je stále dobré pomáhat na Balkáně uprchlíkům.

V seriálu Tradice tentokrát Veronika Kicková promýšlí, jestli a proč ještě bydlet v tradičním stavení. V Kurzu mediální sebeobrany si Jan Miessler posvítil na argumenty německého psychiatra Manfreda Spitzera z knih Digitální demence a Kybernemoc. V Šetrnější spotřebě rozebírá Dominik Grohmann rizika zateplování domů polystyrenem a Michaela Kašperová dokládá, proč moralizování nestačí ke změně spotřebního chování. Nechybí ani další díl filosofického seriálu Josefa Šmajse i neomylných bioastrologických předpovědí Bedřicha Vypery.

Kulturní zahradě Tomáš Roček přibližuje čtyři letošní domácí land artové festivaly, Pavlína Binková a Tereza Konrádová se ohlížejí za 20. ročníkem Ji.hlavy, Renata Svobodová chválí dokumentární film Leonarda DiCapria Je s námi konec? V překladu Jiřího Zemánka pak přinášíme inspirativní esej kosmologa Thomase Berryho Ekozoická éra.

Vydání doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompost, Librarium a Občanský kalendář. Na web pak zavěšujeme tři nové fotogalerie: toxické Thajsko, změnu klimatu v Amerikách a krajinu Moravského Toskánska.

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Nepoměrně lepší rok 2017 přeje

redakce 7.G

[20. prosince 2016]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.