graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-25
2018-4&clndr_act=2018-3-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března (dnes)   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2015  »

Ženy umějí rodit a děti umějí přijít na svět
autor/ka: zenskaprava.cz 

Dominika Grohmann

Ženy umějí rodit a děti umějí přijít na svět


Letošním tématem Světového týdne respektu k porodu byla láskyplná kontinuální péče. Účastnice a účastníci se tak mohli seznámit s prací porodních asistentek (které právě takovou péči nabízejí) a porovnat ji se standardní péčí. Na hlavních brněnských přednáškách Týdne se však nejvíce hovořilo — jak jinak — o onom klíčovém začátku, o porodu.

Porod není zásadním okamžikem jen pro dítě, ale také pro matku. Na festivalu několikrát zaznělo, že k porodu si neseme nejen svoje tělo, ale i povahu, zkušenosti, strachy, vztahy a také způsob, jakým jsme samy přišly na svět. Od porodu si pak neodnášíme pouze narozené miminko, ale zkušenost, která nás buď posílila, nebo „udupala“. Pokud je rodička podporována a její bolest přijata, porod se stává rituálem, a tento zážitek je pak zapsán na nevědomé úrovni a vzpomínky na něj nejsou traumatizující.

Velkým tématem přednášek byl normální p...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.