graphic-header
Občanský kalendář » «»

květen 2017

2017-4&clndr_act=2017-5-30
2017-6&clndr_act=2017-5-30
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. května   »   1 událost
2
úterý 2. května   »   1 událost
3
středa 3. května   »   1 událost
4 5
6
sobota 6. května   »   1 událost
7
8 9 10 11 12
13
sobota 13. května   »   2 události
14
15
pondělí 15. května   »   1 událost
16
úterý 16. května   »   1 událost
17
středa 17. května   »   1 událost
18
čtvrtek 18. května   »   1 událost
19
pátek 19. května   »   1 událost
20
sobota 20. května   »   1 událost
21
neděle 21. května   »   1 událost
22 23 24 25
26
pátek 26. května   »   1 událost
Akce » Allfest 2017
27
sobota 27. května   »   1 událost
Akce » Allfest 2017
28
neděle 28. května   »   1 událost
Akce » Allfest 2017
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak hodnotíte rok 2016?

stál za starou belu

špaténka, ale byly horší

střídavě oblačno

v podstatě dobrý

můj životní rok

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Sítnice

Život ve freeganském ráji: praktický průvodce

V druhém letošním čísle 7.G jsme se věnovali freeganskému životnímu způsobu. Jestli chcete vidět, jak takoví freegani vypadají, zůstaňte s námi.

V druhém letošním čísle 7.G jsme se věnovali freeganskému životnímu způsobu. Jestli chcete vidět, jak takoví freegani vypadají, zůstaňte s námi. V prvním, humorně laděném videu z USA How to be a freegan? se dozvíte, že je k tomu nutná především ochota zašpinit se, tolerance jedení z odpadků a závazek nikdy nekoupit nic nového. Šesti praktickými kroky vás pak provede sličná freeganská instruktorka, ze které musí být paf všichni pravověrní grungeři.


Britskou zkušenost s freeganstvím vám na příkladu Ashe a Boba zprostředkuje reportáž Anti-Consumerism: A Freegan Story. Když přečkáte prvních třicet plonkových sekund, tak uvidíte, co že ti dva slušňáci našli v popelnicích za pochoutky. No řekněte, ty papriky a rajčata se fakt nechají jíst...


Další video Freegan Way of Life přináší modelovou ukázku, jak s exotickými jevy typu freeganství zachází žurnalističtí machři v jedné z hlavních amerických TV stanic CBS. Scénu zarámuje bodrý profík, který nezapomene zmínit, že freegani vedou zelený životní styl do „extrému“, kamera mezitím dynamicky švenkuje na „reportéra-Kena“, který by se asi korektně usmíval, i kdyby za ním hořel Reichstag. V reportáži z newyorských ulic se pak od něj dozvíme, že freegani nejsou houmlesáci, že se freeganství šíří po celých Státech a že i podle lékařů není zdravotně rizikové. Ken pak bodrému moderátorovi přizná, že si s freeganama kousnul (soutěžní otázka: do čeho, koblihy nebo jabka nebo?). To vše vůkol sledují vysmátí statisté v historických kostýmech. A dokonce můžete jet na freeganské prázdniny, úžasné! Palec nahoru! Co byste za tři a půl minuty chtěli víc?

(Video nejde sdílet, takže si pro něj klikněte zde.)


Méně třeskutou, zato vizuálně ilustrativnější a o anketu mezi běžnými Newyorčany doplněnou reportáž Freegans Take Green to Extreme (kdeže jsme to už slyšeli?) přináší deník New York Post. Povšimněte si těch warholovských banánů a tvarohového sýru Friendship (All Natural)!


Na Youtube či jinde si samozřejmě můžete najít desítky dalších freegansky laděných videí, doporučujeme například skupinovou jízdu A Trash Tour and a Feast (zde), první zkušenost freeganského párů ve First Time Freegans (zde) zakončenou větou „Žijeme v ráji“ nebo informativní britský dokument The Free Life (zde) s ukázkou sychravého ostrovního zahradničení a výměnného Free shopu.

Co dodat? Paběrkáři všech zemí, spojte se...


(13. května 2009)

[9. dubna 2009]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?


Další články tohoto autora

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.