graphic-header
Občanský kalendář » «»

duben 2018

2018-3&clndr_act=2018-4-22
2018-5&clndr_act=2018-4-22
PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6
9 10
11
středa 11. dubna   »   1 událost
Akce » NGO Market 2018
12 13
14
sobota 14. dubna   »   1 událost
15
16 17 18 19
20
pátek 20. dubna   »   4 události
21
sobota 21. dubna   »   3 události
22
neděle 22. dubna (dnes)   »   2 události
23
pondělí 23. dubna   »   1 událost
24
úterý 24. dubna   »   1 událost
25
středa 25. dubna   »   1 událost
26
čtvrtek 26. dubna   »   1 událost
27
pátek 27. dubna   »   1 událost
28
sobota 28. dubna   »   1 událost
29
neděle 29. dubna   »   1 událost
30
pondělí 30. dubna   »   2 události
Akce » Strom roku 2018
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Sítnice

Život ve freeganském ráji: praktický průvodce

V druhém letošním čísle 7.G jsme se věnovali freeganskému životnímu způsobu. Jestli chcete vidět, jak takoví freegani vypadají, zůstaňte s námi.

V druhém letošním čísle 7.G jsme se věnovali freeganskému životnímu způsobu. Jestli chcete vidět, jak takoví freegani vypadají, zůstaňte s námi. V prvním, humorně laděném videu z USA How to be a freegan? se dozvíte, že je k tomu nutná především ochota zašpinit se, tolerance jedení z odpadků a závazek nikdy nekoupit nic nového. Šesti praktickými kroky vás pak provede sličná freeganská instruktorka, ze které musí být paf všichni pravověrní grungeři.


Britskou zkušenost s freeganstvím vám na příkladu Ashe a Boba zprostředkuje reportáž Anti-Consumerism: A Freegan Story. Když přečkáte prvních třicet plonkových sekund, tak uvidíte, co že ti dva slušňáci našli v popelnicích za pochoutky. No řekněte, ty papriky a rajčata se fakt nechají jíst...


Další video Freegan Way of Life přináší modelovou ukázku, jak s exotickými jevy typu freeganství zachází žurnalističtí machři v jedné z hlavních amerických TV stanic CBS. Scénu zarámuje bodrý profík, který nezapomene zmínit, že freegani vedou zelený životní styl do „extrému“, kamera mezitím dynamicky švenkuje na „reportéra-Kena“, který by se asi korektně usmíval, i kdyby za ním hořel Reichstag. V reportáži z newyorských ulic se pak od něj dozvíme, že freegani nejsou houmlesáci, že se freeganství šíří po celých Státech a že i podle lékařů není zdravotně rizikové. Ken pak bodrému moderátorovi přizná, že si s freeganama kousnul (soutěžní otázka: do čeho, koblihy nebo jabka nebo?). To vše vůkol sledují vysmátí statisté v historických kostýmech. A dokonce můžete jet na freeganské prázdniny, úžasné! Palec nahoru! Co byste za tři a půl minuty chtěli víc?

(Video nejde sdílet, takže si pro něj klikněte zde.)


Méně třeskutou, zato vizuálně ilustrativnější a o anketu mezi běžnými Newyorčany doplněnou reportáž Freegans Take Green to Extreme (kdeže jsme to už slyšeli?) přináší deník New York Post. Povšimněte si těch warholovských banánů a tvarohového sýru Friendship (All Natural)!


Na Youtube či jinde si samozřejmě můžete najít desítky dalších freegansky laděných videí, doporučujeme například skupinovou jízdu A Trash Tour and a Feast (zde), první zkušenost freeganského párů ve First Time Freegans (zde) zakončenou větou „Žijeme v ráji“ nebo informativní britský dokument The Free Life (zde) s ukázkou sychravého ostrovního zahradničení a výměnného Free shopu.

Co dodat? Paběrkáři všech zemí, spojte se...


(13. května 2009)

[9. dubna 2009]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?


Další články tohoto autora

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.