graphic-header
Občanský kalendář » «»

září 2017

2017-8&clndr_act=2017-9-21
2017-10&clndr_act=2017-9-21
PoÚtStČtSoNe
1
pátek 1. září   »   2 události
Akce » Genius loci
2
sobota 2. září   »   2 události
Akce » Genius loci
3
neděle 3. září   »   2 události
Akce » Genius loci
4
5
úterý 5. září   »   1 událost
6 7 8 9
10
neděle 10. září   »   1 událost
11 12 13 14 15
16
sobota 16. září   »   2 události
17
neděle 17. září   »   1 událost
18
pondělí 18. září   »   1 událost
19
úterý 19. září   »   1 událost
20
středa 20. září   »   2 události
21
čtvrtek 21. září (dnes)   »   2 události
22
pátek 22. září   »   3 události
Akce » LITR Olomouc
23
sobota 23. září   »   4 události
Akce » LITR Olomouc
24
neděle 24. září   »   5 události
Akce » LITR Olomouc
25 26 27
28
čtvrtek 28. září   »   1 událost
Akce » Tabook 2017
29
pátek 29. září   »   1 událost
Akce » Tabook 2017
30
sobota 30. září   »   2 události
Akce » Tabook 2017
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak hodnotíte rok 2016?

stál za starou belu

špaténka, ale byly horší

střídavě oblačno

v podstatě dobrý

můj životní rok

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Sítnice

Život ve freeganském ráji: praktický průvodce

V druhém letošním čísle 7.G jsme se věnovali freeganskému životnímu způsobu. Jestli chcete vidět, jak takoví freegani vypadají, zůstaňte s námi.

V druhém letošním čísle 7.G jsme se věnovali freeganskému životnímu způsobu. Jestli chcete vidět, jak takoví freegani vypadají, zůstaňte s námi. V prvním, humorně laděném videu z USA How to be a freegan? se dozvíte, že je k tomu nutná především ochota zašpinit se, tolerance jedení z odpadků a závazek nikdy nekoupit nic nového. Šesti praktickými kroky vás pak provede sličná freeganská instruktorka, ze které musí být paf všichni pravověrní grungeři.


Britskou zkušenost s freeganstvím vám na příkladu Ashe a Boba zprostředkuje reportáž Anti-Consumerism: A Freegan Story. Když přečkáte prvních třicet plonkových sekund, tak uvidíte, co že ti dva slušňáci našli v popelnicích za pochoutky. No řekněte, ty papriky a rajčata se fakt nechají jíst...


Další video Freegan Way of Life přináší modelovou ukázku, jak s exotickými jevy typu freeganství zachází žurnalističtí machři v jedné z hlavních amerických TV stanic CBS. Scénu zarámuje bodrý profík, který nezapomene zmínit, že freegani vedou zelený životní styl do „extrému“, kamera mezitím dynamicky švenkuje na „reportéra-Kena“, který by se asi korektně usmíval, i kdyby za ním hořel Reichstag. V reportáži z newyorských ulic se pak od něj dozvíme, že freegani nejsou houmlesáci, že se freeganství šíří po celých Státech a že i podle lékařů není zdravotně rizikové. Ken pak bodrému moderátorovi přizná, že si s freeganama kousnul (soutěžní otázka: do čeho, koblihy nebo jabka nebo?). To vše vůkol sledují vysmátí statisté v historických kostýmech. A dokonce můžete jet na freeganské prázdniny, úžasné! Palec nahoru! Co byste za tři a půl minuty chtěli víc?

(Video nejde sdílet, takže si pro něj klikněte zde.)


Méně třeskutou, zato vizuálně ilustrativnější a o anketu mezi běžnými Newyorčany doplněnou reportáž Freegans Take Green to Extreme (kdeže jsme to už slyšeli?) přináší deník New York Post. Povšimněte si těch warholovských banánů a tvarohového sýru Friendship (All Natural)!


Na Youtube či jinde si samozřejmě můžete najít desítky dalších freegansky laděných videí, doporučujeme například skupinovou jízdu A Trash Tour and a Feast (zde), první zkušenost freeganského párů ve First Time Freegans (zde) zakončenou větou „Žijeme v ráji“ nebo informativní britský dokument The Free Life (zde) s ukázkou sychravého ostrovního zahradničení a výměnného Free shopu.

Co dodat? Paběrkáři všech zemí, spojte se...


(13. května 2009)

[9. dubna 2009]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?


Další články tohoto autora

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.