graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-23
2018-2&clndr_act=2018-1-23
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2016  »

Životním prostředím českého mediálního publika
autor/ka: archiv F 

Jan Miessler

Životním prostředím českého mediálního publika

Nová média ještě nepřeválcovala televizi, ale už si nás dokázala ochočit. Nebo ne?

Pokud mluvíme o „životním prostředí“, obvykle se nám vybaví krajina lesů, vod a strání, s modrým nebem nad hlavou a s laňkami hopsajícími přes nejhlubší les ke křišťálové studánce. Když se nad tím ale zamyslíme hlouběji, životní prostředí je zároveň i opakem volné přírody. Zahrnuje zamořenou studánku, hnědouhelnou výsypku, byt, ve kterém bydlíme, ulici, po které chodíme, šalinu, kterou jezdíme, a dokonce i letadlo, kterým letíme, přestože by si nový předseda Strany zelených Matěj Stropnický velmi přál, abychom jím raději nelétali. No a když nad tím zamyslíme úplně nejhlouběji, za životní prostředí svého druhu můžeme vlastně označit i svět knihy, filmu nebo televizního vysílání, které nás vcucnou a my své „reálné“ prostředí přestaneme vnímat; prostředí Facebooku, ve kterém trávíme docela dost času zejména my mladší, prostor hudby, do kterého se můžeme uzavřít prostřednictv...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.