Aktivní občanství a participace občanů na veřejném dění

3. září 2013 /

Pardubice. Automatické mlýny, Mezi Mosty 436. Od 9.00 do 15.30.Cítíte se být aktivním občanem? Jaká angažovanost je vlastně v demokratických společnostech možná a žádoucí? Jak se zapojit? Kde najdete potřebné informace a jak o ně požádat? Jakou zvolit strategii, pokud se Vám něco nelíbí? Bude lepší zajít na jednání zastupitelstva, vytvořit petici, vyvolat referendum, založit občanské sdružení, navštívit příslušného poslance či člena zastupitelstva, svolat happening či stávku nebo „kauzu“ uveřejnit v médiích? Na koho se obrátit o pomoc? Na tyto i mnohé další otázky dostanete odpověď právě na tomto kurzu. Kurz je veden interaktivně s mnoha ukázkami, příklady z praxe, praktickými cvičeními i návody. Jako příklad dobré praxe vystoupí a svůj projekt představí zástupci místního umělecko-sociologicko-komunitního projektu OFFCITY. Pořádá Aletheia. Více zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.