Amazonie v ohrožení – vernisáž a přednáška

1. října 2014 /

Tomáš Růžička a Michal Veselý z Nadace Partnerství mají za sebou měsíční cestu po Peru. Cílem jejich cesty bylo dozvědět se více o problematice těžby zlata a ropy ve vztahu k tradičnímu životu původních místních obyvatel z peruánské Amazonie a horských oblastí And. Ve středu 1. října od 17 hodin se v Otevřené zahradě uskuteční vernisáž, u níž budou přítomni kromě obou účastníků z Nadace Partnerství i další autoři fotografií Vojtěch Mrlík a Josef Mazánek, kteří výstavu uvedou a podělí se s návštěvníky o zajímavé zážitky. Součástí vernisáže bude také tematická přednáška Davida Velazca a hudební doprovod. Z kapacitních důvodů prosíme o přihlašování na přednášku Davida Velazca, která začne v 18 hodin.

Tématem přednášky budou současné konflikty mezi těžbou nerostných surovin a místními indiánskými a vesnickými komunitami v Peru. Posluchači se seznámí s aktuálními případy neoprávněné perzekuce místních lidí ze strany mezinárodních těžařských společností a státu (týká se především Yanacochy, největšího zlatého dolu v Jižní Americe). A řeč bude i o protestech indiánů Kokama z peruánské Amazonie, kteří bojují proti znečištění řek a těžbě ropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.