Muž, který pečuje o krajinu

1. prosince 2016 /
foto: foto: Martina Vrtělová (vše)

Dvoutisícové Šardice leží v Jihomoravském kraji, v oblasti, jež je v posledních letech díky zvlněnému reliéfu krajiny nazývána jako Moravské Toskánsko. Sjíždějí se sem fotografové z celého světa a fotí úchvatné scenerie polí. Když ale okouzlující a člověkem uhlazené široké lány řepky a slunečnice na podzim zmizí, zůstanou po nich jen holá pole bez strniště a plevele. Jakoukoli organickou složku totiž spolehlivě zahubí pesticidy. Kolem Šardic raší pravá, nefalšovaná zemědělská poušť. Tak tomu alespoň bylo před deseti lety.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2023 vychází v 2. polovině června.