Nová 7.G je tu: Rozkrájená krajina

17. prosince 2012 /

V posledním čísle ročníku 2012 se dočkáte tématu pokračující fragmentace krajiny, reportáží z rakouské férové čokoládovny, lednické biovinice i bolivijského La Pazu; dále přibližujeme hřbitovní zahrádkaření, budoucí zne/užívání evropských fondů, 20 let televizního pořadu Nedej se, počítačovou hru Botanicula nebo kauzu žalovaných ex-ministrů životního prostředí na Slovensku. Nechybí ani recenze filmů Cesta do lesa a Aj Wej Wej: Bez omluvy nebo knih The Spirit Level a Never Cry Wolf. V seriálu Zelené srdce představujeme biologa Alexandra Hubu, v závěrečném rozhovoru pak jaderného experta Greenpeace Jana Haverkampa. 

Seznam všech článků čísla najdete zde. Tištěnou verzi Sedmé generace si můžete zakoupit na jednom z prodejních míst, elektronickou verzi pak na portálech Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném Sedmé generace najdete tady

Šestku doprovázejí i nové fotogalerie, které pohladí na duši, srdci i jazyku: Vojtěch a Anežka Pelikánovi nafotili demonstraci Jurakarésů, Mocheñů a Čimanesů proti stavbě dálnice na jejich kmenovém území. Barboru Božkovou a Veroniku Frélichovou zase ve Štýrsku přecházel zrak (i chuť) při exkurzi ve fairtradeové čokoládovně Zotter – čokoholici, pozor! A rozkrájenou krajinu s nemnoha rysy, vlky a medvědy zachytil mimo jiné fotograf Karel Brož.

Doufáme, že vás poslední letošní číslo zaujme a těšíme se na vaše ohlasy. 

Oduševnělé vánoční svátky přeje

redakce 7.G 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.