Nová 7.G: Ne/toleruji, tedy jsem

25. srpna 2014 /

Ve čtvrtém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč podléháme morální panice? Do jaké míry tolerovat netoleranci? Kdo se chodí k Romům ohřát? Přijdou lepší dny pro nedotknutelné? Jak neplatit výpalmé? Přijdeme o čokoládu? Jak snížit účty za vodu na polovinu? Máme stavět školy v Africe? Proč by se měli učit rodiče, a ne děti? Najdeme v jádru odpuštění? Proč neklesat na mysli?

V novém čísle Sedmé generace najdete rozhovory s propagátorkou kontaktního rodičovství Naomi Aldortovou a pedagožkou a občanskou aktivistkou Radanou Parmovou, reportáže ze španělské Granady i Moravského Berouna, recenze na film Školitelé světa a knihy Rybí krev Jiřího Hájíčka, respektive Anna Josteina Gaardera. Dále přibližujeme hospodaření s dešťovou vodou, jubileum slavící Vlčí hlídky, rozjetou dolnorakouskou cyklistiku, negativní důsledky výroby palmového oleje či hrozící nedostatek čokolády. V hlavním tématu pak rozebíráme různé formy xenofobie a intolerance vůči Druhým či Cizím, včetně Romů, migrantů, bezdomovců, nedotknutelných či jinak tzv. nepřizpůsobivým. Všímáme si i temných odstínů zeleného hnutí a kontroverzního slovenského časopisu Zem a Vek. Nechybí pravidelný pozitivní sloupek Terrapie, ohlédnutí Před 7.G a aktuální Ekologický či Společenský kompost

Seznam všech článků čísla leží zde. V e-verzích a na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek či delší verze některých článků. Ve třech nových fotogaleriích představujeme cyklo-dopravu v Dolním Rakousku, respektive zpovídané Naomi AldortovouRadanu Parmovou

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míste-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Odvážné pozdní léto přeje

redakce 7.G

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.