Nová 7.G: Zelené nadechnutí?

16. prosince 2014 /

V novém čísle 7.G se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: V jakém stavu se nachází a kam se má vydat zdejší ekohnutí? Proč pociťujeme zelenou únavu? Co se stalo v létě s LESEM? Uživí svět ekologické zemědělství? Jak probíhá deštníková revolta pod čínským okapem? Proč dlí v zdravém duchu zdravé tělo? Máme se obávat synteticky modifikovaných organismů? Kdo způsobil boom brněnské cyklokultury?  Co bude s lesními školkami? Které umění se lidé nenaučili? Proč je festival Ji.hlava nejlepší ve svých odbočkách? Jak dvakrát vstoupit do jedné čisté a krásné řeky? S kým nechodit na černý led? Proč je podle Stanislava Grofa vědomí nejhlubším tajemstvím? 

V posledním letošním vydání Sedmé generace se ohlížíme za 25 lety zdejšího zeleného hnutí, mimo jiné v textu Hany Librové o neoblíbenosti ekologických aktivistů, hovoříme s ex-ředitelem Hnutí DUHA Vojtěchem Koteckým a psychiatrem Stanislavem Grofem, přinášíme reportáže z revoltujícího Hongkongu, basujícího Rudolstadtu, ekovýchovné akce LESEM, environmentálního Salátu a setkání Nadechnutí 2014, přibližujeme situaci lesních školek, nástu brněnské cyklokultury, synteticky modifikované organismy (SMO), potenciál ekologického zemědělství, australské (nejen) klimatické couvání nebo život průkopníka vegetariánství Ctibora Bezděka.

V Kulturní zahradě jsme si posvítili na dokument Black Ice o Arktické třicítce Greenpeace, dokumentární festival Ji.hlava, knihu Jiřího Hrůzy Svět měst a pozoruhodnou básnickou sbírku Liu Ka-Shianga Očima malé poletuchy. Nechybí ani IV. kolo Ekohitparády, dobré zprávy z Terrapie, Ekologický kompost, knižní přehled Librarium, průvodce Občanský kalendář nebo další polemický ohlas na Atlas masa. Do dalšího aktivního čtvrtstoletí vám pak přibalujeme protiúnavový plakát z dílny Skupiny P.O.L.E. 

Seznam všech článků čísla leží zde. V pěti nových fotogaleriích vás provedeme Nadechnutím 2014, letním LESEM a zářijovou brněnskou cyklojízdou Nakoleona, přiblížíme také zpovídaného ex-ředitele Hnutí DUHA Vojtěcha Koteckého a spoluzakladatele transpersonální psychologie Stanislava Grofa. 

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Co nejméně únavy a co nejvíce nádechů přeje

redakce 7.G

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.